Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ղեկավարի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Երևանում հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի շրջանային հայ ազգային մշակութային ինքնավարության խորհրդի նախագահ Կարեն Մկրտչյանի հետ։
Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ղեկավարը խոսեց Ռուսաստանի հայ համայնքի գործունեության մասին, ընդգծեց մեր գրասենյակի կողմից կազմակերպվող տարբեր նախաձեռնություններին մասնակցելու պատրաստակամությունը և խոսեց ARMA-ի՝ Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի մասին, որը տարածաշրջանում բավականին ակտիվ է:
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է համայնքում համախմբվածությունը և պատրաստակամություն հայտնել աջակցել Ռուսաստանի հայերի արդյունավետ նախաձեռնություններին։

Zareh Sinanyan met with the Head Representative of St. Petersburg's Armenian Community.
High Commissioner Zareh Sinanyan met with the Chairman of the Council of the Armenian National-Cultural Autonomy of Saint Petersburg, Karen Mkrtchyan, in Yerevan.
The Head of St. Petersburg's Armenian community talked about the activities of the Armenian community in Russia, he underlined the readiness to participate in different initiatives organized by our Office and spoke about ARMA — Armenian Regional Youth Association of St. Petersburg, which is quite active in the region.
Zareh Sinanyan stressed the importance of unity in the community and expressed willingness to support Russian-Armenians' effective initiatives.