Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ղեկավարի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Երևանում հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի շրջանային հայ ազգային մշակութային ինքնավարության խորհրդի նախագահ Կարեն Մկրտչյանի հետ։
Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ղեկավարը խոսեց Ռուսաստանի հայ համայնքի գործունեության մասին, ընդգծեց մեր գրասենյակի կողմից կազմակերպվող տարբեր նախաձեռնություններին մասնակցելու պատրաստակամությունը և խոսեց ARMA-ի՝ Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի մասին, որը տարածաշրջանում բավականին ակտիվ է:
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է համայնքում համախմբվածությունը և պատրաստակամություն հայտնել աջակցել Ռուսաստանի հայերի արդյունավետ նախաձեռնություններին։

Заре Синанян встретился с председателем петербургской общины
В Ереване прошла встреча главного уполномоченного с председателем Армянской национально-культурной автономии Санкт-Петербурга Кареном Мкртчяном.
Руководитель петербургской армянской общины рассказал о деятельности российских армян, подчеркнув готовность принимать участие в различных инициативах нашего Офиса, а также рассказал об активной армянской молодежной организации АРМА, действующей в Санкт-Петербурге.
Заре Синанян подчеркнул важность быть едиными в общине и выразил готовность всячески поддерживать эффективные инициативы российских армян.