Հանդիպում Կիպրոսի և Հունաստանի պատվիրակությունների հետ
Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Կիպրոսի նախագահի արտերկրյա և հումանիտար հարցերով հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուի և Հունական սփյուռքի և հանրային դիվանագիտության հարցերով փոխարտգործնախարար Անդրեաս Կացանիոտիսի գլխավորած պատվիրակություններին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցվին Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս սփյուռքի հարցերով եռակողմ հուշագրի դրույթների իրականացմանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես երեք երկրների սփյուռքյան համայնքների հետ համատեղ նախաձեռնությունների մշակմանը, երիտասարդական կապերի ակտիվացմանը և փոխայցելություններին վերաբերող մանրամասներ:
Հյուրերն ընդգծեցին Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովի անցկացման կարևորությունը, որի ձևաչափը և ներառականությունը փորձի փոխանակման լավագույն օրինակներից մեկը կարող է լինել:

Meeting with the delegations of Cyprus and Greece
During the Global Armenian Summit, High Commissioner Zareh Sinanyan received delegations from Cyprus headed by the Presidential Commissioner for Humanitarian Issues and Overseas Cypriots, Fotis Fotiou and the Deputy Minister of Foreign Affairs in charge of Diaspora Greeks and Public Diplomacy Andreas Katsaniotis.
They discussed issues related to the implementation of the conditions of the Armenia-Greece-Cyprus trilateral memorandum on Diaspora issues, particularly the development of joint initiatives with the Diaspora communities of the three countries, strengthening of youth cooperation, and mutual visits.
The guests stressed the importance of the Global Armenian Summit, the format, and the inclusiveness, which can become one of the best examples of the exchange of experiences and knowledge.