Հանդիպում Կիպրոսի և Հունաստանի պատվիրակությունների հետ
Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Կիպրոսի նախագահի արտերկրյա և հումանիտար հարցերով հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուի և Հունական սփյուռքի և հանրային դիվանագիտության հարցերով փոխարտգործնախարար Անդրեաս Կացանիոտիսի գլխավորած պատվիրակություններին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցվին Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս սփյուռքի հարցերով եռակողմ հուշագրի դրույթների իրականացմանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես երեք երկրների սփյուռքյան համայնքների հետ համատեղ նախաձեռնությունների մշակմանը, երիտասարդական կապերի ակտիվացմանը և փոխայցելություններին վերաբերող մանրամասներ:
Հյուրերն ընդգծեցին Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովի անցկացման կարևորությունը, որի ձևաչափը և ներառականությունը փորձի փոխանակման լավագույն օրինակներից մեկը կարող է լինել:

Встреча с делегациями Кипра и Греции
В ходе Всемирного армянского саммита главный уполномоченный Заре Синанян принял делегации, возглавляемые комиссаром Президента Республики Кипр по иностранным и гуманитарным вопросам Фотиу Фотисом и заместителем министра иностранных дел греческой диаспоры и общественной дипломатии Андреасом Кацаниотисом.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся реализации положений трехстороннего меморандума по вопросам диаспоры Армения-Греция-Кипр, в частности, разработки совместных инициатив с общинами диаспоры трех стран, активизации молодежных связей и взаимных визитов.
Гости подчеркнули важность проведения Всемирного армянского саммита, формат и инклюзивность которого может быть одним из лучших примеров обмена опытом.