«Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողով 22-ի» Նիդերլանդների մասնակիցները հանդիպեցին պարոն Սինանյանի հետ
11 Նոյեմբերի 2022
Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովի Նիդերլանդների մասնակիցներ՝ Հաագայի «Աբովյան» մշակութային միության և Նիդերլանդներում գործող հայկական կազմակերպությունների ֆեդերացիայի նախագահ Մաթո Հախվերդյանը, «Միացյալ Հայերը Նիդերլանդներում» միության նախագահ Սվետա Աբրահամյանը և «Նիդերլանդական օրագրի» հիմնադիր Աշոտ Կնյազյանը այցելեցին մեր գրասենյակ և հանդիպեցին պարոն Սինանյանին։
Նրանք քննարկեցին ներհամայնքային հարցեր, «Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողով 22-ի» նշանակությունը և այն ավելի ազդեցիկ դարձնելու ուղիները:

Главный уполномоченный по делам диаспоры встретился с участниками Всемирного Армянского Саммита '22 из Нидерландов.
11 Ноября 2022
Участники Всемирного армянского саммита из Нидерландов – Президент армянской культурной ассоциации «Абовян» в Гааге и Федерации армянских организаций Нидерландов Мато Ахвердян, Президент Союза объединенных армян Нидерландов Света Абрамян и основатель Diary of the Netherlands Ашот Князян посетили наш офис и встретились с Заре Синаняном.
Они обсудили внутриобщинные вопросы, важность проведенного саммита, а также пути эффективного применения его результатов.