Սիրիահայ և լիբանանահայ ընտանիքների աջակցության ծրագիր
Մեր գրասենյակը համագործակցում է «ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի հետ, որն իրականացնում է «ՍԻՆԱ» ծրագիրը՝ ուղղված Սիրիայից և Լիբանանից ներգաղթած սիրիահայ և լիբանանահայ խոցելի ընտանիքների սոցիալ-տնտեսական ինտեգրման բարելավմանը հայ հասարակության մեջ:
Ծրագիրն ուղղված է սոցիալ-հոգեբանական իրավիճակի բարելավմանը, սոցիալ-տնտեսապես մարգինալացված ընտանիքների աշխատանքի տեղավորման հմտությունների զարգացմանը, երեխաների կրթության մակարդակի բարձրացմանը և Հայաստանի կրթական համակարգում նրանց ինտեգրման ապահովմանը: Ծրագիրն ուղղված է նաև սիրիահայերի և լիբանանահայերի իրավունքների արդյունավետ ներկայացման ապահովմանը սոցիալ-տնտեսական համատեքստում, ինչպես նաև տեղական ինքնակառավարման, պետական մարմինների և քաղաքացիական հասարակության մասնագետների հմտությունների ամրապնդմանը խոցելի խմբերի հետ աշխատանքում:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար նրանց հետ կարող եք կապ հաստատել հետևյալ հեռախոսահամարներով + 374 (60) 533 355+, 374 (10) 533 352 կամ հետևյալ էլ․հասցեով soscvarmenia@sos-kd.am

Программа поддержки сирийско-армянских и ливанско-армянских семей
Наш Офис работает в партнерстве с Армянским благотворительным фондом "SOS-Детские деревни", который реализует проект "СИНА". Проект направлен на улучшение социально-экономической интеграции в армянское общество проживающих в Ереване уязвимых семей сирийского и ливанского происхождения.
Проект направлен на улучшение психосоциальной ситуации, развитие навыков трудоустройства социально-экономически маргинализированных семей, повышение уровня образования детей и обеспечение их интеграции в систему образования Армении. Проект также направлен на обеспечение эффективного представления прав сирийских и ливанских армян в отношении социально-экономического участия, укрепление навыков местных органов власти и специалистов гражданского общества в работе с уязвимыми группами.
Для получения дополнительной информации позвоните: + 374 (60) 533 355 \ + 374 (10) 533 352 или напишите по электронной почте по адресу: soscvarmenia@sos-kd.am.