ՀՀ Նորարարոության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի հետ համագործակցության նախագիծ
Մեր գրասենյակը ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի հետ համատեղ գործարկել է համագործակցության նոր ձևաչափ (ծրագիր) «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցների հետ:
Ծրագիրն ուղղված է երիտասարդ դեսպանների բնակության երկրներում Հայաստանի գիտանորարարական շուկայի ներուժի ներկայացմանը, երկկողմ գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը, ինչպես նաև արտերկրում հայկական նախաձեռնությունների խթանմանը:
Առաջին երիտասարդ դեսպանը, ում հետ պաշտոնապես համագործակցություն է սկսվել այդ ուղղությամբ, Անուշ Գասպարյանն է Հնդկաստանից։
*«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագիրն իրականացվում է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից երկրորդ տարին անընդմեջ՝ նպատակ ունենալով կրթել Սփյուռքի երիտասարդ առաջնորդներին, ակտիվացնել համայնքները և ստեղծել երիտասարդ դեսպանների ցանց:

Cooperation project with the National Innovation and Entrepreneurship Centre of Armenia
Our Office, together with the National Center for Innovation and Entrepreneurship of the Republic of Armenia, launched a collaborative project with the participants of our "Diaspora Youth Ambassador"* program.
The project aims to present Armenia's scientific and innovative capabilities to the young ambassadors' countries of residence, establish bilateral partnerships, and promote Armenian initiatives abroad.
Anush Gasparyan from India became the first youth ambassador with whom such collaboration was officially launched.
*The "Diaspora Youth Ambassador" program was implemented by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia for the second year. The program aims to train diaspora leaders, encourage community building, and create a network of young ambassadors.