ՀՀ Նորարարոության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի հետ համագործակցության նախագիծ
Մեր գրասենյակը ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի հետ համատեղ գործարկել է համագործակցության նոր ձևաչափ (ծրագիր) «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցների հետ:
Ծրագիրն ուղղված է երիտասարդ դեսպանների բնակության երկրներում Հայաստանի գիտանորարարական շուկայի ներուժի ներկայացմանը, երկկողմ գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը, ինչպես նաև արտերկրում հայկական նախաձեռնությունների խթանմանը:
Առաջին երիտասարդ դեսպանը, ում հետ պաշտոնապես համագործակցություն է սկսվել այդ ուղղությամբ, Անուշ Գասպարյանն է Հնդկաստանից։
*«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագիրն իրականացվում է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից երկրորդ տարին անընդմեջ՝ նպատակ ունենալով կրթել Սփյուռքի երիտասարդ առաջնորդներին, ակտիվացնել համայնքները և ստեղծել երիտասարդ դեսպանների ցանց:

Проект сотрудничества с Национальным центром инноваций и предпринимательства РА
Наш Офис совместно с Национальным центром инноваций и предпринимательства РА запустил проект сотрудничества с участниками нашей программы «Молодой посол диаспоры»*.
Проект направлен на презентацию потенциала научно-инновационного рынка Армении в странах проживания молодых послов, установление двусторонних партнерских отношений, а также продвижение армянских инициатив за рубежом.
Первым молодым послом, с которым официально начато сотрудничество в этом направлении, стала Ануш Гаспарян из Индии.
*Программа «Молодой посол диаспоры» реализуется Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры РА второй год подряд с целью обучения молодых лидеров диаспоры, активизации общин и создания сети молодых послов.