Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է «Armenian Business Corner» ծրագրի շնորհանդեսին
Նախաձեռնությունը նպատակ ունի ԱՄՆ-ում առաջմղել հայկական արտադրանքը, ինչը, որպես արդյունք, կարող է էապես նպաստել հայկական ձեռնարկություններում նոր ներդրումների ներգրավմանը:
«Հայ-ամերիկյան շուկայական հարաբերությունների զարգացումը մեծ նշանակություն ունի։ Մենք կարող ենք կենտրոնանալ բարձրորակ և բացառիկ ապրանքների վրա, արտադրել և արտահանել դրանք: Մեր երկիրը կարող է դա: Նման նախագիծը թույլ կտա ամերիկյան շուկայում բարձրացնել հայ արտադրողի դերը՝ նպաստելով նաև մեր պետության զարգացմանը»,- իր ողջույնի խոսքում ընդգծեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը:
Շնորհանդեսի ընթացքում ծրագրի հիմնադիր և ԱՄՆ-ում «Enterprise Armenia»-ի ներկայացուցիչ Միքայել Հայրապետյանը ներկայացրեց ծրագրի նպատակներն ու առաքելությունը, այնուհետ գործընկեր կազմակերպությունների հետ ստորագրվեցին համագործակցության հուշագրեր։

Главный уполномоченный принял участие в презентации проекта “Armenian Business Corner”
Armenian Business Corner - это новый формат, который позволяет армянским производителям и поставщикам услуг предстать на одной платформе на рынке США. Он будет способствовать продвижению армянской продукции в США и привлечению инвесторов.
“Развитие армяно-американских рыночных отношений имеет важное значение. Мы можем сосредоточиться на товарах высокого качества и эксклюзивности, производить и экспортировать то, что может делать именно наша страна. Подобный проект позволит, чтобы роль армянского производителя достигла необходимого уровня на американском рынке, приносящего дивиденды нашему государству”, - подчеркнул в своей приветственной речи главный уполномоченный Заре Синанян.
Во время презентации основатель проекта и представитель “Enterprise Armenia” в США Микаэль Айрапетян представил цели и миссию проекта, а также были подписаны меморандумы о сотрудничестве с партнерскими организациями.