Գրասենյակի ներկայացուցչի այցը Ռոստովի մարզ
Այցի շրջանակներում գրասենյակի ռազմավարությունների մշակման բաժնի պետ Հովհաննես Ալեքսանյանը մասնակցել է ՌԴ Դոնի Ռոստովի մարզի Բագաևսկ ավանում և Շախտի քաղաքում համայնքային միջոցառումների:
Բագաևսկում հանդիսավորությամբ տեղի է ունեցել հայկական խաչքարի բացման արարողությունը, որին ներկա են եղել շրջանի վարչակազմի ղեկավարը և Նովոչերկասսկի հայ հոգևոր հովիվ Տեր Անանիան, ով օրհնել է ներկաներին:
Նույն օրը վերջնական գրանցում է ստացել Բագաևսկի «Նաիրի» կրթամշակութային միությունը:
Շախտիում ավարտին են մոտենում Սբ.Սարգիս եկեղեցու ներքին հարդարման աշխատանքները, որը «Անդրանիկ» կրթամշակութային միության հետ արդեն վերածվել է հայության հավաքատեղիի:
Հանդիպումները ուղեկցվել են հայ սաների մշակութային ներկայացումներով ու մեծ ոգևորություն պարգևել ներկաներին:

Representatives of the Office visited the Rostov region
Hovhannes Aleksanyan, the Head of Strategy Development at our office, attended community events in Shakhta and Bagaevskaya in Russia's Rostov region at the beginning of December.
An Armenian khachkar was consecrated in Bagaevskaya. The ceremony was attended by the head of the district administration and Ter Anania, an Armenian priest of Novocherkassk, who blessed those in attendance. On the same day, the Bagaevskaya Educational and Cultural Union "Nairi" became an official organization.
In Shakhta, renovation of St. Sarkis Church, where Andranik Educational and Cultural Union also gathers, is being finalized. It has already become an important meeting place for the Armenian community.