Բարեգործական միջոցառում Սիրիայից, Լիբանանից և Ուկրանիայից հայրենադարձված ընտանիքների համար
Մեր «իԳործ» 2022 ծրագրի մասնագետները բարեգործական միջոցառում էին կազմակերպել Սիրիայից, Լիբանանից և Ուկրաինայից հայրենադարձված ընտանիքների երեխաների համար։ Որպես նախաձեռնող կողմ Հայ-ռուսական համալսարանի «ԲԵՄ» թատրոնը և Երևանի մնջախաղի պետական թատրոնը նվիրեցին իրենց ամանորյա ներկայացումների տոմսեր:
Նախաձեռնությունը կազմակերպեցին մեր գրասենյակից Հռիփսիմե Մովսիսյանը և Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից Մարիամ Հովհաննիսյանը Հայ-ռուսական համալսարանի «ԲԵՄ» թատրոնի հետ և Երևանի մնջախաղի պետական թատրոնի ներկայացուցիչների հետ համատեղ: Երեխաները կդիտեն «Անաստասիա» մյուզիքլը և «Լեգենդի հետքերով» ներկայացումը։
*«իԳործ»-ը ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերից է, որը հնարավորություն է տալիս սփյուռքի մասնագետների աշխատել Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում:

Charity event for repatriated families from Syria, Lebanon and Ukraine
Participants of our 2022 iGorts Program organized a charity initiative for repatriates from Syria, Lebanon and Ukraine. As part of the initiative, the Theater of the Russian-Armenian University "BEM" and the Yerevan State Pantomime Theatre donated tickets to their New Year's performances.
Hripsime Movsisyan from our office and Mariam Hovhannisyan from the Ministry of Education, Science, Culture and Sport, along with the theater of the Russian-Armenian University "BEM" and Yerevan State Pantomime Theatre, organized the initiative for 80 children of repatriates starting from 6 years old. One group of children will attend a performance of ”Anastasia“, and the other will attend "In the Footsteps of a Legend."
iGorts is a program of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia which invites Diaspora Armenian professionals to service in the public sector and the government of the Republic of Armenia.