Բարեգործական միջոցառում Սիրիայից, Լիբանանից և Ուկրանիայից հայրենադարձված ընտանիքների համար
Մեր «իԳործ» 2022 ծրագրի մասնագետները բարեգործական միջոցառում էին կազմակերպել Սիրիայից, Լիբանանից և Ուկրաինայից հայրենադարձված ընտանիքների երեխաների համար։ Որպես նախաձեռնող կողմ Հայ-ռուսական համալսարանի «ԲԵՄ» թատրոնը և Երևանի մնջախաղի պետական թատրոնը նվիրեցին իրենց ամանորյա ներկայացումների տոմսեր:
Նախաձեռնությունը կազմակերպեցին մեր գրասենյակից Հռիփսիմե Մովսիսյանը և Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից Մարիամ Հովհաննիսյանը Հայ-ռուսական համալսարանի «ԲԵՄ» թատրոնի հետ և Երևանի մնջախաղի պետական թատրոնի ներկայացուցիչների հետ համատեղ: Երեխաները կդիտեն «Անաստասիա» մյուզիքլը և «Լեգենդի հետքերով» ներկայացումը։
*«իԳործ»-ը ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերից է, որը հնարավորություն է տալիս սփյուռքի մասնագետների աշխատել Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում:

Благотворительная акция для семей репатриантов из Сирии, Ливана и Украины
Специалисты нашей программы “iGorts-2022”* организовали благотворительную акцию для семей репатриантов из Сирии, Ливана и Украины. В рамках акции Театр Российско-Армянского университета "БЭМ" и Ереванский государственный театр пантомимы подарили билеты на свои новогодние представления.
Рипсиме Мовсисян из нашего Офиса и Мариам Оганнисян из министерства образования, науки, культуры и спорта совместно с представителями театра Российско-армянского университета "БЭМ" - и Ереванского государственного театра пантомимы организовали добрую акцию для детей репатриантов от 6 лет. Одна группа детей посмотрит мюзикл “Анастасия”, а другая - спектакль “По следам легенды”.
*“iGorts-2022" - программа Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры РА по трудоустройству специалистов диаспоры на один год в государственных учреждениях РА.