Հանդիպում Թեքեյան հիմնադրամի տնօրենի հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ընդունել է «Թեքեյան կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Ծուլիկյանին:
Զարեհ Սինանյանը շնորհավորել է Թեքեյան մշակութային միությանը 75-ամյակի առթիվ, որի տոնակատարությանն անձամբ ներկա է գտնվել ԱՄՆ կատարած վերջին այցի ընթացքում: «Միությունը մշտապես աչքի է ընկել իր հայանպաստ գործունեությամբ Հայաստանում և սփյուռքում՝ պահպանելով մայրենի լեզուն, մշակույթը, գրականությունը և կրթությունը»,-նշել է Գլխավոր հանձնակատարը:
Արմեն Ծուլիկյանը Գլխավոր հանձնակատարին է ներկայացրել հիմնադրամի 2023 թվականի նախաձեռնությունները:
Քննարկվել են նաև պատերազմից հետո իրականացված՝ մարզերի համայնքներին հումանիտար օգնության տրամադրման, զինվոներին աշխատանքի տեղավորման և մի շարք այլ ծրագրեր:
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հիմնադրամի տնօրենին է ներկայացրեկ գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերը, այս տարվա նոր նախաձեռնությունները և հավաքները:

Встреча с директором Фонда «Текеян»
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял директора фонда «Центр Текеян» Армена Цуликяна.
Во время своего последнего рабочего визита в Соединенные Штаты главный уполномоченный присутствовал на праздновании 75-летия культурной ассоциации «Текеян». «Союз всегда отличался проармянской деятельностью в Армении и Диаспоре, сохраняя родной язык, культуру, литературу и образование», - отметил главный уполномоченный.
Армен Цуликян представил главному уполномоченному инициативы фонда на 2023 год.
Также обсуждались реализованные после войны проекты, оказание гуманитарной помощи населению областей, трудоустройство солдат и ряд других программ.
В ходе встречи главный уполномоченный Заре Синанян представил директору фонда программы Офиса, новые инициативы и мероприятия этого года.