Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Ռուսաստանի հայ իրավաբաններին
Ռուսաստանի Դաշնություն այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատանը հանդիպել է Ռուսաստանի հայ իրավաբանների ասոցիացիայի ներկայացուցիչների հետ` ի դեմս ասոցիացիայի նախագահ Շահեն Պետրոսյանի։
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել իրավաբաններին գրասենյակի հետ ակտիվ համագործակցության և նախորդ տարի աշնանն անցկացված Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովում ունեցած ակտիվ ներգրավվածության համար:
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես քննարկվել է սփյուռքի մասնագետների ներգրավվածությամբ այս տարի անցկացվելիք միջոցառումները և դրանց օրակարգերի կազմման գործում ասոցիացիայի անդամների մասնակցությունը:
Զարեհ Սինանյանը պատասխանել է իրավաբանների հարցերին, որոնք վերաբերում էին գրասենյակի կողմից իրականացվող ինտեգրման ծրագրերին, գրասենյակի հավաքների օրակարգերի վերաբերյալ նախնական պատկերացումներին, ՀՀ օրենսդրության բարեփոխումներին և այլն:

Уполномоченный встретился с армянскими юристами России
В ходе визита в Россию Главный уполномоченный Заре Синанян в посольстве РА встретился с представителями Ассоциации армянских юристов России в лице президента ассоциации Шагена Петросяна.
Главный уполномоченный поблагодарил юристов за активное сотрудничество с Офисом и активное участие во Всемирном Армянском Саммите, который состоялся осенью прошлого года.
В ходе встречи обсуждались мероприятия, которые будут проведены в этом году с привлечением специалистов диаспоры и участием членов ассоциации в подготовке их повестки дня.
Заре Синанян ответил на вопросы юристов, связанные с реализуемыми Офисом интеграционными программами, предстоящими мероприятиями Офиса, реформами законодательства РА и т.д.