Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Ռուսաստանի հայ իրավաբաններին
Ռուսաստանի Դաշնություն այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատանը հանդիպել է Ռուսաստանի հայ իրավաբանների ասոցիացիայի ներկայացուցիչների հետ` ի դեմս ասոցիացիայի նախագահ Շահեն Պետրոսյանի։
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել իրավաբաններին գրասենյակի հետ ակտիվ համագործակցության և նախորդ տարի աշնանն անցկացված Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովում ունեցած ակտիվ ներգրավվածության համար:
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես քննարկվել է սփյուռքի մասնագետների ներգրավվածությամբ այս տարի անցկացվելիք միջոցառումները և դրանց օրակարգերի կազմման գործում ասոցիացիայի անդամների մասնակցությունը:
Զարեհ Սինանյանը պատասխանել է իրավաբանների հարցերին, որոնք վերաբերում էին գրասենյակի կողմից իրականացվող ինտեգրման ծրագրերին, գրասենյակի հավաքների օրակարգերի վերաբերյալ նախնական պատկերացումներին, ՀՀ օրենսդրության բարեփոխումներին և այլն:

The High Commissioner Zareh Sinanyan met with Armenian lawyers from Russia
During his visit to the Russian Federation, the High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, met at the Embassy of the Republic of Armenia with representatives of the Association of Armenian Lawyers of Russia, represented by the President of the Association Shagen Petrosyan.
He expressed gratitude to the lawyers for their active cooperation with the office and enthusiastic participation in the World Armenian Summit last fall.
In the course of the meeting, they discussed the events to be held this year involving diaspora experts and association members.
Zareh Sinanyan answered the lawyers' questions about the integration programmes implemented by the office, preliminary ideas about the agenda of the office meetings, legislative reforms in Armenia, etc.