FAST հիմնադրամը հայտարարում է «Հաջորդ սերնդի խորհրդի» անդամների հավաքագրում
Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամը (FAST) հրավիրումէ երիտասարդ գիտնականներին, տեխնոլոգիաների գծով մասնագետներին ու ձեռնարկատերերին միանալ «Հաջորդ սերնդի խորհրդին» (NextGen)։ 2017 թվականից սկսած՝ «Հաջորդ սերնդի խորհուրդը» ողջ աշխարհից միավորում է տաղանդավոր երիտասարդներին` նպատակ ունենալով խթանել տեխնոլոգիական զարգացումն ու գիտական և ձեռնարկատիրական գործունեությունը Հայաստանում ու դրասահմաններիցդուրս:Խորհրդիառաքելությունը Հայաստանի և հաջորդ սերնդի հայ գիտնականների, նորարարների ու ձեռնարկատերերի միջև ամուր կապի ստեղծումն է:
«NextGen» խորհրդի անդամները հնարավորություն կունենան անմիջականորեն ներգրավվել հիմնադրամի գործունեության մեջ, համատեղ մշակել և իրականացնել FAST-ի ծրագրերը, ինչպես նաև հանդես գալ սեփական նախագծերով։ Համագործակցելով ակադեմիական և հետազոտական հաստատությունների, ինչպես նաև ձեռնարկատիրական համայնքների հետ՝ «NextGen»-ի անդամներն առանցքային դեր կստանձնեն գիտության և տեխնոլոգիաների ոլորտում հայ և համաշխարհային տաղանդների միջև կապերիամրապնդման գործում:
Խորհրդին անդամակցելու համար կարող են դիմել ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտերկրում բնակվող այն հայ գիտնականները, տեխնոլոգիաների գծով մասնագետներն ու ձեռնարկատերերը,ովքերցանկանումեն իրենց ներդրումն ունենալ Հայաստանում գիտատեխնիկական ոլորտի զարգացման գործում:
Մասնակցության չափանիշներին և դիմելու ընթացակարգին մանրամասն ծանոթանալու համար հետևեք հղմանը: Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2023թ․-ի փետրվարի20-ն է:

FAST набирает членов «Совета следующего поколения»
Фонд науки и технологий Армении (FAST) приглашает молодых ученых, специалистов в области технологий и предпринимателей присоединиться к «Совету следующего поколения» (NextGen).
С 2017 года, «Совет следующего поколения» объединяет талантливую молодежь со всего мира с целью содействия технологическому развитию и научной и предпринимательской деятельности в Армении и за ее пределами. Миссия Совета заключается в создании прочных связей между Арменией и новым поколением армянских ученых,новаторов и предпринимателей.
Члены совета NextGen получат возможность принимать непосредственное участие в деятельности фонда, совместно разрабатывать и реализовывать программы FAST, а также предлагать собственные проекты. Сотрудничая с академическими и исследовательскими институтами, а также деловыми кругами, члены NextGen играют ключевую роль в укреплении связей между армянскими и мировыми талантами в области науки и технологий.
Армянские ученые, специалисты в области технологий и предприниматели, проживающие в Армении и за рубежом, которые хотят внести свой вклад в развитие науки и техники в Армении, могут подать заявку на членство в Совете.
Перейдите по ссылке, чтобы узнать подробности о критериях приемлемости и процедуре подачи заявки. Крайний срок подачи заявок – 20 февраля 2023 года.