Զարեհ Սինանյանը հանդիպումներ է ունեցել Վաշինգտոնում
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի՝ Միացյալ Նահանգներ այցությունն ավարտվեց մայրաքաղաք Վաշինգտոնում: Այնտեղ նա և գրասենյակի փորձագետ Անաիս Աստարճանը հանդիպեցին հայկական կազմակերպությունների հետ՝ քննարկելու գրասենյակի ծրագրերը և հետագա համագործակցության ուղղությունները:
Զարեհ Սինանյանը հանդիպում ունեցավ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցի հետ: Ջորջթաունի հայ ուսանողների ասոցիացիայի անդամների հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին սփյուռքահայ երիտասարդների ներգրավվածության կարևորությունը համայնքներում և Հայաստանում, ինչպես նաև մեր գրասենյակի ծրագրերի մասնակցության ձևաչափերը:
Հանդիպումներ կայացան Ամերիկայի հայկական համագումարի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու, Աստվածաշնչի թանգարանի գործադիր տնօրեն Հարրի Հարգրեյվի, ցուցադրությունների գծով տնօրեն Ջեֆրի Քլոհայի և աշխատակազմի հետ: Թանգարանում շրջացի ընթացքում ներկայացվեցին հայկական ցուցանմուշները, ինչպես նաև քննարկվեցին «Հնագույն հավատք. Լեռնային Ղարաբաղի եկեղեցիները» խորագրով առցանց ցուցահանդեսին առնչվող հարցեր: Կարևորվեց հայկական հարուստ քրիստոնեական պատմության պահպանումը և հանրահռչակումը։

Главный уполномоченный посетил Вашингтон
Визит главного уполномоченного в США завершился в городе Вашингтон. Г-н Синанян и координатор по связям с общественностью США Анаис Астарджян встретились с представителями различных организаций для обсуждения программ и дальнейшего вовлечения диаспоры в развитие Армении.
Заре Синанян встретился с послом Армении в США - Лилит Макунц. После состоялась встреча с членами ассоциации студентов города Джорджтаун. Главный уполномоченный подчеркнул важность участия молодежи в жизни своих общин и Армении. Также рассказал про возможности, которые предоставляют программы Офиса.
Анаис Астарджян встретилась с исполнительным директором армянской ассамблеи Америки Брайаном Ардуни, затем она посетила музей Библии, где встретилась с исполнительным директором Гарри Харгрейвом, Джефри Клоха и их командой. Они посетили экскурсию, уделив особое внимание армянским артифактам, также обсудили онлайн-выставку под названием: «Древняя вера: церкви Нагорного Карабаха» и планы о предстоящих выставках. Коллектив музея отметил важность сохранения и просвещения богатой христианской истории Армении.
Анаис Астарджян посетила библиотеку конгресса и встретилась с доктором Хачигом Мурадяном, специалистом по Армении и Грузии. Он провел экскурсию по библиотеке, показав древние армянские рукописи и различные армянские книги, находящиеся в банке библиотеки.