Հանդիպում DiasporArm հարթակի ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է DiasporArm լրատվական, տեղեկատվական և կրթական անկախ համահայկական հարթակի հիմնադիր Յովէլ Շնորհօքեանին, գործադիր տնօրեն Ցոլին Սարյանին և ծրագրերի համակարգող Անահիտ Թորոսյանին: Հարթակը նպատակ ունի համախմբել հայկական սփյուռքը, համախոհ անհատներին ու կազմակերպություններին ինչպես Հայաստանի ներսում, այնպես էլ Հայաստանից դուրս՝ համաշխարհային հայկական շահերն առաջ մղելու, ազգային անվտանգությունն ամրապնդելու և հայ ժողովրդի բարգավաճումն ապահովելու նպատակով։
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է հարթակի աշխատանքները սփյուռքի ներուժը մոբիլիզացնելու, կամուրջներ և միջհամայնքային կապեր ստեղծելու, ինչպես նաև Հայաստանի տնտեսական, առողջապահական, կրթական և մշակութային ոլորտներին աջակցելու ուղղություններով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սփյուռքահայ ուսանողների համախմբման և նրանց ներուժի ներգրավմանը, երիտասարդական շարժումների ակտիվացմանը, համայնքների զարգացմանը, սփյուռքի կարող անհատների հետ կապերի ստեղծմանն առնչվող հարցեր:

Meeting with representatives of the DiasporArm platform
The High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, received the founder of the independent pan-Armenian, information and educational platform DiasporArm Hovel Chenorhokian, Executive Director Tsolin Saryan and Program Coordinator Anahit Torosyan. The platform's purpose is to unite the Armenian Diaspora, like-minded people and organizations both inside and outside Armenia to promote Armenian interests worldwide, strengthen national security and ensure the prosperity of the Armenian people.
Zareh Sinanyan noted the importance of the platform's work on mobilizing the potential of the Diaspora, building bridges and inter-community ties, and promoting the economic, health, educational and cultural spheres of Armenia.
During the meeting, they discussed the issues related to the cohesion of students from the Diaspora and the involvement of their potential, the activation of youth movements, the development of communities, and the creation of links with possible personalities of the Diaspora.