Հանդիպում DiasporArm հարթակի ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է DiasporArm լրատվական, տեղեկատվական և կրթական անկախ համահայկական հարթակի հիմնադիր Յովէլ Շնորհօքեանին, գործադիր տնօրեն Ցոլին Սարյանին և ծրագրերի համակարգող Անահիտ Թորոսյանին: Հարթակը նպատակ ունի համախմբել հայկական սփյուռքը, համախոհ անհատներին ու կազմակերպություններին ինչպես Հայաստանի ներսում, այնպես էլ Հայաստանից դուրս՝ համաշխարհային հայկական շահերն առաջ մղելու, ազգային անվտանգությունն ամրապնդելու և հայ ժողովրդի բարգավաճումն ապահովելու նպատակով։
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է հարթակի աշխատանքները սփյուռքի ներուժը մոբիլիզացնելու, կամուրջներ և միջհամայնքային կապեր ստեղծելու, ինչպես նաև Հայաստանի տնտեսական, առողջապահական, կրթական և մշակութային ոլորտներին աջակցելու ուղղություններով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սփյուռքահայ ուսանողների համախմբման և նրանց ներուժի ներգրավմանը, երիտասարդական շարժումների ակտիվացմանը, համայնքների զարգացմանը, սփյուռքի կարող անհատների հետ կապերի ստեղծմանն առնչվող հարցեր:

Встреча с представителями платформы DiasporArm
Главный уполномоченный Заре Синанян принял основателя независимой всеармянской информационно-образовательной платформы DiasporArm Овела Шнорокяна, исполнительного директора Цолин Сарьян и координатора программы Анаит Торосян. Платформа призвана объединить армянскую диаспору, единомышленников и организации как внутри Армении, так и за ее пределами, для продвижения глобальных армянских интересов, укрепления национальной безопасности и обеспечения процветания армянского народа.
Заре Синанян подчеркнул работу платформы в направлениях мобилизации потенциала диаспоры, создания мостов и межобщинных связей, а также поддержки экономического, медицинского, образовательного и культурного секторов Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с консолидацией студентов-армян Диаспоры и привлечением их потенциала, активизацией молодежных движений, развитием сообществ, созданием связей с талантливыми личностями диаспоры.