Ծնվել եմ 1989 թ.-ին Մարտունի քաղաքում:
2010 թ.-ին ավարտել եմ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի բակալավրիատը՝ համաշխարհային տնտեսագիտություն մասնագիտությամբ, 2012 թ.-ին՝ նույն համալսարանի մագիստրատուրան միջազգային տնտեսական հարաբերություններ մասնագիտությամբ:
2012 թ.-ին ընդունվել եմ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին առընթեր ժողտնտեսության և պետծառայության ռուսաստանյան ակադեմիայի ասպիրանտուրա համաշխարհային տնտեսագիտություն մասնագիտությամբ և տեղափոխվել ՌԴ Մոսկվա քաղաք՝ մշտական բնակության:
2017 թ.-ին պաշտպանել եմ թեկնածուական թեզս «Միգրացիոն գործընթացները և ռեմիտտանսների մակրոտնտեսական հետևանքները ԱՊՀ երկրներում» թեմայով՝ ստանալով տնտեսական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
Աշխատել եմ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին առընթեր ժողտնտեսության և պետծառայության ռուսաստանյան ակադեմիայում և ՌԴ կառավարությանն առընթեր ֆինանսական համալսարանում՝ որպես առաջատար գիտաշխատող:
Մասնակցել եմ մի շարք գիտահետազոտական աշխատանքների իրականացմանը՝ ՌԴ նախագահի աշխատակազմի և կառավարության պետական հանձնարարականների համաձայն: Որպես բանախոս մասնակցել եմ մի շարք ռուսական և միջազգային գիտական և գործնական գիտաժողովների։ Հրատարակել եմ 36 գիտական աշխատություն, այդ թվում՝ 4 գիտական մոնոգրաֆիա:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում եմ ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում՝ որպես մակրոտնտեսագետ։

I was born in 1989 in the city of Martuni.
In 2006, I graduated from the local high school with honors. In 2010, I received my Bachelor’s degree in International Economics from the Armenian State University of Economics, and a Master’s degree in International Economic Relations from the same university in 2012.
In 2012, I continued my graduate studies in Russia at the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration to pursue a doctoral degree in World Economy, and moved to Moscow, Russia for permanent residence. In 2017, I defended my doctoral thesis on the topic of "Migration Processes and Macroeconomic Consequences of Remissions in the CIS countries." I worked at the Russian Academy of National Economy and Public Administration under the President of the Russian Federation and the Financial University under the Government of the Russian Federation as a lead researcher.
I have participated in a number of research projects on behalf of the Presidential Administration and Government of the Russian Federation. I have participated as a speaker in a number of Russian and international scientific and practical conferences. I have published 36 scientific papers, including 4 scientific monographs.
As part of the iGorts program, I work at the Dilijan Training and Research Center of the Central Bank of Armenia as a macroeconomist.