Ծնվել եմ 1989 թ.-ին Մարտունի քաղաքում:
2010 թ.-ին ավարտել եմ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի բակալավրիատը՝ համաշխարհային տնտեսագիտություն մասնագիտությամբ, 2012 թ.-ին՝ նույն համալսարանի մագիստրատուրան միջազգային տնտեսական հարաբերություններ մասնագիտությամբ:
2012 թ.-ին ընդունվել եմ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին առընթեր ժողտնտեսության և պետծառայության ռուսաստանյան ակադեմիայի ասպիրանտուրա համաշխարհային տնտեսագիտություն մասնագիտությամբ և տեղափոխվել ՌԴ Մոսկվա քաղաք՝ մշտական բնակության:
2017 թ.-ին պաշտպանել եմ թեկնածուական թեզս «Միգրացիոն գործընթացները և ռեմիտտանսների մակրոտնտեսական հետևանքները ԱՊՀ երկրներում» թեմայով՝ ստանալով տնտեսական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
Աշխատել եմ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին առընթեր ժողտնտեսության և պետծառայության ռուսաստանյան ակադեմիայում և ՌԴ կառավարությանն առընթեր ֆինանսական համալսարանում՝ որպես առաջատար գիտաշխատող:
Մասնակցել եմ մի շարք գիտահետազոտական աշխատանքների իրականացմանը՝ ՌԴ նախագահի աշխատակազմի և կառավարության պետական հանձնարարականների համաձայն: Որպես բանախոս մասնակցել եմ մի շարք ռուսական և միջազգային գիտական և գործնական գիտաժողովների։ Հրատարակել եմ 36 գիտական աշխատություն, այդ թվում՝ 4 գիտական մոնոգրաֆիա:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում եմ ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում՝ որպես մակրոտնտեսագետ։

Родился в 1989 г․ в городе Мартуни Армянской ССР.
В 2010 г․ окончил Армянский государственный экономический университет: бакалавриат по специальности «Мировая экономика», магистратуру по специальности «Международные экономические отношения» (2012 г.).
В 2012 г․ поступил в аспирантуру Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации по специальности 08.00.14 – «Мировая экономика» и переехал на постоянное место жительства в Москву (РФ).
В 2017 г․ защитил кандидатскую диссертацию на тему «Миграционные процессы и макроэкономические последствия ремиттансов в странах СНГ», получив ученую степень кандидата экономических наук․
Работал в Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте РФ и в Финансовом университете при Правительстве РФ в должности ведущего научного сотрудника.
Принимал участие в выполнении ряда научно-исследовательских и экспертно-аналитических консультационных работ по государственному бюджетному заданию Администрации Президента РФ и Правительства РФ. Участвовал в качестве докладчика в ряде российских и международных научно-практических конференциях. Опубликовал 36 научных работ, в том числе 4 научных монографий.
В рамках программы “iGorts” работаю в Дилижанском учебно-исследовательском центре Центрального банка Армении в должности макроэкономиста.