Ողջույն, ես Փաթիլ Մկրտիչեանն եմ: Ծնվել եմ Լիբանանում։ Համալսարանական կրթությունս ստացել եմ Arab Open University-ում և UK Open University-ում: Ստացել եմ բիզնեսի կառավարման բակալավրի աստիճան՝ գերազանց արդյունքով։ 2010 թվականից մինչև 2021 թվականն աշխատել եմ «Virgin Megastores» գրքերի վաճառքի ընկերությունում՝ որպես վաճառքի ավագ մասնագետ: Ավարտել եմ Լիբանանի Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսության հայագիտական ծրագիրը։ Մասնակցել եմ Լիբանանի կենտրոնական բանկի գործնական դասընթացին։ Լիբանանի համայնքային կյանքում ծավալել եմ բեղուն գործունեություն՝ անդամակցելով տարբեր միությունների՝ «Մեսրոպեանի Նախկին Սաներու Միութեան»-ը, «Հ.Մ.Ը.Մ»-ին, «Համազգայինի Կարկաչ» երգչախմբի վարչությանը։
Որպես դերասան՝ մասնակցություն եմ ունեցել «Համազգային»-ի թատերախմբում և կամավորական աշխատանք եմ տարել «Թռչնոց Բոյն» վարժարանում։ 2013-2020 թթ. ռադիոհաղորդումներ եմ վարել «Վանայ Ձայն» ռադիոկայանում և հիմնել «Donate a Shoebox Lebanon» բարեգործական ծրագիրը։ 2020 թվականից մինչ օրս Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության Լիբանանի թղթակիցն եմ:

Здравствуйте, меня зовут Патил Мкртичян. Я родилась в Ливане. Университетское образование получила в «Arab Open University» (Арабский Открытый Университет) и «UK Open University» (Открытый Университет Великобритании). Получила степень бакалавра делового управления с отличием. С 2010 по 2021 год я работала в компании по продаже книг «Virgin Megastores» в качестве старшего специалиста по продажам. Также я окончила программу по арменоведению Католикосата Великого Дома Киликии в Ливане, проходила стажировку в Центральном банке Ливана. Я принимала активное участие в жизни армянской общины Ливана, вступая в различные союзы, включая Союз бывших студентов Месропяна, AGBU и хор «Амазкаин Каркач».
Как актриса, участвовала в театральной труппе «Амазгаин», была волонтером в колледже «Птичье Гнездо». С 2013-го по 2020-й год я вела радиопередачи на радиостанции «Голос Вана» и основала благотворительную программу «Donate a Shoebox Lebanon» («Подарок в обувной коробке из Ливана»). С 2020 года являюсь ливанским корреспондентом Общественного телевидения Армении.