Ես Ռուզաննա Գրիգորյանն եմ, ծնվել և մեծացել եմ Ռուսաստանում՝ Մոսկվայում։
Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանում (տնտեսագիտության ամբիոն, գերազանցության դիպլոմ) ստացել եմ համաշխարհային տնտեսագիտության մագիստրոսի կոչում։ Իմ հետազոտական հետաքրքրությունները ներառում են կրիպտոարժույթների շուկան, զարգացման միջազգային աջակցությունը և տնտեսության պետական կարգավորումը:
Աշխատել եմ մասնավոր հատվածի տարբեր միջազգային և ՏՏ ընկերություններում՝ հիմնականում արհեստական ինտելեկտի և մեքենայական ուսուցման ոլորտում։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում եմ Էկոնոմիկայի նախարարության Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում։ Ներկայումս Հայաստանի համար մշակում եմ թվային տնտեսության ռազմավարություն, ինչպես նաև աշխատում եմ ՆՁԱԿ-ի ռազմավարության և առցանց հարթակներ ստեղծելու ուղղությամբ:

My name is Ruzanna Grigoryan. I was born and raised in Moscow, Russia.
I earned my Master’s degree with honors in World Economy from Lomonosov Moscow State University, Faculty of Economics. My professional interests include the cryptocurrency market, development aid and economic regulation.
I have worked at various international organizations in the private sector, as well as at IT companies, mostly in artificial intelligence and machine learning.
As an iGorts fellow, I am working at the National Center for Innovation and Entrepreneurship (NCIE) of the Ministry of Economy. Currently, I am working on the Digital Economy Strategy for Armenia, as well as on strategy development for the NCIE and the creation of new online platforms.