Ես Ռուզաննա Գրիգորյանն եմ, ծնվել և մեծացել եմ Ռուսաստանում՝ Մոսկվայում։
Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանում (տնտեսագիտության ամբիոն, գերազանցության դիպլոմ) ստացել եմ համաշխարհային տնտեսագիտության մագիստրոսի կոչում։ Իմ հետազոտական հետաքրքրությունները ներառում են կրիպտոարժույթների շուկան, զարգացման միջազգային աջակցությունը և տնտեսության պետական կարգավորումը:
Աշխատել եմ մասնավոր հատվածի տարբեր միջազգային և ՏՏ ընկերություններում՝ հիմնականում արհեստական ինտելեկտի և մեքենայական ուսուցման ոլորտում։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում եմ Էկոնոմիկայի նախարարության Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում։ Ներկայումս Հայաստանի համար մշակում եմ թվային տնտեսության ռազմավարություն, ինչպես նաև աշխատում եմ ՆՁԱԿ-ի ռազմավարության և առցանց հարթակներ ստեղծելու ուղղությամբ:

Меня зовут Рузанна Григорян, я родилась и выросла в России, в Москве.
Я получила степень магистра по специальности “мировая экономика” в Московском государственном университете имени М.В. Ломоносова (диплом с отличием). В число моих научных интересов входят рынок криптовалют, международная помощь развитию и государственное регулирование экономики.
Я работала в различных международных компаниях частного сектора и в ИТ-компаниях, в основном в области искусственного интеллекта и машинного обучения.
В рамках программы “iGorts” работаю в Национальном центре инноваций и предпринимательства при министерстве экономики РА. В данный момент я занимаюсь разработкой стратегии цифровой экономики для Армении, а также работаю над стратегией для Национального центра инноваций и предпринимательства и над созданием онлайн-платформ для центра.