Ես Դալար Թաթոն եմ Լիբանանի Բեյրութ քաղաքից:
Ստացել եմ կառավարման բակալավրի աստիճանը Լիբանանի AUL համալսարանում և ունեմ ավելի քան 10 տարվա մասնագիտական փորձ:
Իմ կարիերայի ընթացքում աշխատել եմ տարբեր ոլորտներում և միջազգային հաստատություններում, ինչպիսիք են ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը՝ շեշտը դնելով սոցիալական և մարդու իրավունքների վրա, ինչպես նաև աշխատել եմ «Grant Thornton»-ի հետ՝ տնտեսական և աուդիտի ոլորտներում:
Մեծ փորձ ունեմ բանկային ոլորտում, որտեղ հնարավորություն ունեցա աշխատելու բազմաթիվ կառավարչական ստորաբաժանումներում և ոլորտի տարբեր փորձագետների հետ:
Որպես «իԳործ»-ական՝ այժմ աշխատում եմ Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեում:

I received my Bachelor’s degree in Management from AUL University in Beirut, Lebanon and have more than 10 years of professional experience.
In the course of my career, I’ve worked in various fields and international institutions, such as UNICEF with an emphasis on social and human rights, as well as with Grant Thornton in the auditing fields.
I have ample experience within the banking field, where I had the privilege to work in many managerial departments and with many experts in the field.
As an iGorts fellow, I am currently working at the Tourism Committee of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia.