Ես՝ Վահե Ավագյանս, ծնվել և մեծացել եմ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Լոս Անջելես քաղաքում։ Ներկայումս բնակվում եմ Դիլիջան քաղաքում և աշխատում Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի մակրոտնտեսական դեպարտամենտում` որպես «իԳործ» ծրագրի մասնակից։
Մինչև ծրագրին միանալը՝ աշխատել եմ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում, անշարժ գույքի շուկայի ոլորտում առաջատար խորհրդատվական ընկերություններից մեկում որպես փոխնախագահ։ Ունեմ երկարամյա աշխատանքային փորձ տնտեսական վերլուծությունների և ռազմավարական պլանավորման ուղղություններում։ Աշխատանքային գործունեության ընթացքում համագործակցել եմ անշարժ գույքի շուկայում համաշխարհային ճանաչում ունեցող կազմակերպությունների հետ, հիմնականում անշարժ գույքի շուկայի զարգացման, ներդրումների իրականացման և ռազմավարական պլանավորման խնդիրների լուծման բնագավառում։
2016 թվականին ավարտել եմ Կոլումբիայի համալսարանը՝ ստանալով բակալավրի աստիճան պատմության և հոգեբանության ոլորտում։

Меня зовут Ваге Авагян, и я из Соединенных Штатов. Я родился и вырос в Лос-Анджелесе, и, будучи специалистом “iGorts”, в настоящее время проживаю в Дилижане, работая в макроэкономическом департаменте Центрального банка Армении.
До присоединения к программе я занимал должность вице-президента в ведущей консалтинговой фирме в Соединенных Штатах, специализирующейся на секторе недвижимости. У меня большой опыт в области экономического анализа и стратегического консалтинга, я тесно сотрудничал с ведущими фирмами по недвижимости по всему миру для решения сложных задач, связанных с развитием недвижимости, инвестициями и стратегией.
Я окончил Колумбийский университет в 2016 году со степенью бакалавра искусств в области истории и психологии.