Ողջույն, ես Անահիտ Անթանյանն եմ և հայրենադարձվել եմ Միացյալ Նահանգներից: Երեք տարեկան էի, երբ ընտանիքս տեղափոխվեց Ռուսաստան։ Տարվա ինը ամիսներին այցելում էի Գիմնազիա-դպրոց և բալետի ակադեմիա, իսկ ամառային արձակուրդս անցկացնում Հայաստանում: Այստեղ ուսումնասիրում էի հայոց պատմությունն ու քերականությունը՝ կարդալով հայ նշանավոր հեղինակներին:
2010 թվականին իմ ընտանիքը նորից տեղափոխվեց, այս անգամ Լոս Անջելես՝ Կալիֆորնիա: Այնտեղ ես շարունակեցի իմ միջնակարգ կրթությունը՝ կենտրոնանալով երկրաչափություն, ԱՄՆ կառավարություն և քաղաքականություն և ֆրանսերեն լեզվի խորացված դասընթացների վրա: Իմ հիմնական հետաքրքրությունը, սակայն, միշտ եղել է մաթեմատիկան և արվեստը։ Առաջինի ճշգրտությունը, զուգորդված երկրորդի վերացականությամբ, դրդեց ինձ բացահայտելու ճարտարապետության թաքնված գանձերը:
Ես մասնագիտացել եմ Կալիֆորնիայի Վուդբերի համալսարանի ճարտարապետության և ինտերիեր դիզայնի ուղղություններով: Ուսմանս շրջանակներում մեկ կիսամյակ անցկացրել եմ Վենետիկում և խորասուզվել իտալական ճարտարապետական գլուխգործոցների գեղեցկության մեջ:
Հոդվածներ գրելը ևս իմ սիրած զբաղմունքներից է։ Ուսանողական տարիներին ես համալսարանի միակ «7500 Magazine» ամսագրի գլխավոր խմբագիրն էի:
Որպես «իԳործ»-ական՝ աշխատանքի եմ ընդունվել Էկոնոմիկայի նախարարությունում և աշխատում եմ ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեում: Ես պատասխանատու եմ գրաֆիկ դիզայնի նախագծերի և հոդվածների համար ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով:

Я репатриантка из США. Мне было три года, когда моя семья переехала в Москву. Мой ежегодный режим состоял из девяти месяцев активной учебы в Гимназии и Академии Балета и трех месяцев каникул в Армении. Лето в Армении было не менее насыщенным, так как я изучала армянскую историю и грамматику, а также имела список художественной литературы для прочтения на армянском языке.
В 2010 году моя семья снова переехала, на этот раз в Лос-Анджелес. Там я продолжила учебу в старшей школе с углубленным изучением высшей математики, правительства США и французского языка. Однако моя любовь к искусству и тригонометрии заставила меня поступить в калифорнийский Университет Вудбери на факультете архитектуры и интерьер дизайна. Изучая мировую архитектуру, мне довелось провести семестр в Венеции и ознакомиться с итальянскими архитектурными шедеврами. Помимо архитектурных курсов, я руководила изданием университетского журнала «7500 Magazine» и работала в качестве главного редактора.
Как специалист “iGorts”, я работаю в министерстве экономики - комитете туризма Армении. Я отвечаю за график дизайн и написание статей на русском и английском языках.