«Քաղաքացիական հասարակության շահերի պաշտպանության և կազմակերպման ավագ մասնագետ». ահա այսպես եմ ես սովորաբար գլխագրում իմ մասնագիտական նկարագիրը: Աշխատանքային կարիերայիս սկզբից ի վեր իմ նպատակն է եղել օգնել քաղաքացիական հասարակությանը համատեղել իր էներգիան, իդեալիզմը և ստեղծագործականությունը մի կողմից՝ ուժային կառույցների ըմբռնմամբ և ռազմավարական մտածողությամբ, մյուս կողմից՝ փոփոխելով քաղաքականությունը:
Այդպիսով, ես հիմնել կամ ղեկավարել եմ եվրոպական քաղաքացիական հասարակության մի շարք ցանցեր, այդ թվում՝ «Եվրոպական դաշինքը բնիկ ժողովուրդների հետ» կազմակերպությունը, «GLOBE Europe» խորհրդարանական միջավայրի ցանցը և ՀԲԸՄ Եվրոպան: Սփյուռքահայերի մասնակցությամբ «Սփյուռքների Եվրոպան» ֆորումը նույնպես իմ նախագծերից է։
Ես երկար ժամանակ ներգրավված եմ եղել հայկական սփյուռքի կազմակերպություններում, ինչպես նաև առաջատար դեր եմ խաղացել ԵՄ և Բելգիայի մակարդակով հայկական հարցերի վերաբերյալ բանաձևերի ընդունման գործում։ Այդ կազմակերպություններից է Բելգիայի հայերի կոմիտեն, որն ընտրվում է Բելգիայի հայերի կողմից և որի պաշտոնավարման ժամկետը լրացող նախագահն եմ ես։ 2012-2019 թվականներին քաղաքային խորհրդական եղել եմ նաև Բելգիայի Զավենտեմ քաղաքում։
Ունեմ գիտական աստիճաններ կառավարման, բնապահպանական կառավարման և հանրային քաղաքականության ոլորտներում: Այժմ ես սոցիոլոգիայի ասպիրանտուրայում եմ՝ ուսումնասիրելով հայկական սփյուռքի ներկայիս փոխակերպումները:
Ունեմ երկու երեխա:
Հորս ծնողները ծնվել են Ստամբուլի բուրժուազիայում՝ նախքան ընտանիքներով Ֆրանսիա փախչելը: Մորս ընտանիքը Լոնդոնից է: 1960-ին հայրս առաջին հայն էր, որ աշխատեց եվրոպական հաստատություններում:

“Старший специалист по пропаганде и организации гражданского общества” - так я обычно называю свой профессиональный профиль. С самого начала моей трудовой карьеры моей целью было помочь гражданскому обществу объединить его энергию, идеализм и креативность, с одной стороны, с пониманием властных структур и стратегическим мышлением, с другой, для изменения политики.
Соответственно, я основал и руководил рядом европейских сетей гражданского общества, включая Европейский альянс с коренными народами, парламентскую экологическую сеть “GLOBE Europe” и, совсем недавно, AGBU Europe. “Европа диаспор” - форум между несколькими диаспорами, также является одним из моих проектов.
Я долгое время участвовал в организациях армянской диаспоры, а также играл ведущую роль в принятии резолюций по армянским вопросам на уровне ЕС и Бельгии. Одной из таких организаций является Комитет армян Бельгии, который избирается армянами Бельгии и президентом которого я являюсь в уходящем году. С 2012 по 1019 год я также был избранным членом городского совета бельгийского города Завентем.
Я несколько раз учился в университете и имею ученую степень в области менеджмента, экологического менеджмента и государственной политики. В настоящее время я защищаю докторскую диссертацию по социологии, исследуя нынешние преобразования армянской диаспоры.
Что касается лично меня, то у меня двое детей, оба от природы армяне-космополиты. Родители моего отца родились в стамбульской буржуазии до того, как вместе со своими семьями бежали во Францию; семья моей матери - англичане из Лондона. В 1960 году мой отец был первым армянином, работавшим в европейских институтах.