Ես Մարիանանն եմ Բուենոս Այրեսից: Արգենտինայի Սալվադորի համալսարանում ստացել եմ քաղաքագիտության բակալավրի և մագիստրոսի կոչում պետական ռազմավարությունների մշակման և իրականացման ոլորտում: Աշխատել եմ կառավարական մարմիններում և հասարակական կազմակերպություններում: Իմ նախընտրությունը սոցիալական և մարդկային զարգացման ոլորտն է՝ ստեղծելով ռազմավարական ծրագրեր և փոխելով մարդկանց կյանքի որակը։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում եմ ՀՀ նախագահի աշխատակազմում՝ որպես միջազգային վերլուծության և ռազմավարության փորձագետ:
Համոզված եմ, որ հայերը, որպես հստակ տեսլական ունեցող հավաքական ազգ, կկարողանան նպաստել Հայաստանի Հանրապետության կայուն զարգացմանը։

Я Марианна из Буэнос-Айреса, Аргентина. У меня есть степень бакалавра в области политологии и степень магистра в области разработки и реализации государственных стратегий в Университете Сальвадора в Аргентине. Я работала в государственном секторе, а также с неправительственными организациями, отдавая предпочтение области социального и человеческого развития, создавая стратегические программы по изменению качества жизни людей.
Как специалист “iGorts”, работаю в Аппарате Президента Республики Армения, в качестве эксперта по международному анализу и стратегии в департаменте международных отношений.
Я убеждена, что армяне, как собирательная нация с четким видением, смогут способствовать стабильному развитию Республики Армения