Ծնվել եմ Բեյրութում և 2005 թվականին տեղափոխվել Միացյալ Թագավորություն՝ շարունակելու իմ ակադեմիական կրթությունը: Նորթհեմփթոնշիրում ավարտել եմ Bosworth Independent College-ը բիզնեսի գծով, այնուհետև շարունակել եմ քաղաքագիտություն ուսանել Քինգստոնի համալսարանում (Լոնդոն)՝ այն գերազանցությամբ ավարտելով 2009-ին: Աշխատանքային փորձ ձեռք բերելով՝ 2018-2021թթ. շարունակել եմ իմ ասպիրանտուրան՝ Լոնդոնի BPP իրավաբանական դպրոցում ստանալով իրավագիտության ավարտական դիպլոմ և ավարտելով իրավական պրակտիկայի դասընթացը (մասնագիտացումը՝ քաղաքացիական դատավարություն, մասնավոր ձեռքբերումներ և մտավոր սեփականություն): Դա թույլ տվեց ինձ Միացյալ Թագավորությունում իրավաբանությամբ զբաղվել:
Աշխատել եմ մի շարք դատական գործընթացների վրա, որոնք վերաբերում էին Միացյալ Թագավորության, ԱՄՆ-ի և Լիբանանի ընկերություններին այնպիսի գործերին, ինչպիսիք էին առևտրային վեճերը, ներգաղթի խնդիրները, հակամենաշնորհային, անշարժ գույքի վերաբերյալ վեճերը, ինչպես նաև ներգրավվել եմ վեճերի այլընտրանքային լուծումներին (միջնորդություն):
Աշխատանքային փորձ և ակադեմիական գիտելիքներ եմ ձեռք բերել Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի, ինչպես նաև Մարդու իրավունքների համընդհանուր հռչակագրի (ՄԱԿ) իրավասության շրջանակում մարդու իրավունքների խախտումների հետ կապված դատավարությունների ընթացքում: Ինչ վերաբերում է քաղաքականության մշակմանը, ապա քաղաքական գիտությունների իմ աստիճանը և Լիբանանում ու Մեծ Բրիտանիայում քաղաքական կյանքին ներգրավվածությունն ինձ հնարավորություն են տվել զարգացնել արտաքին դիվանագիտություն վարելու և ճկուն քաղաքականություն մշակելու հմտություններ:
Որպես խորհրդատու աշխատել եմ SKY News/Sports UK-ում: Աշխատում էի Լոնդոնից, սակայն կենտրոնացած էի Մերձավոր Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի շուկայավարման և հաճախորդների ձեռքբերման ռազմավարությունների վրա:
2021 թվականին տեղափոխվեցի Երևան՝ «որպես իԳործ»-ական միանալով Արտաքին գործերի նախարարությանը և նպատակ ունենալով նպաստել երկրի առաջընթացին արտաքին քաղաքականության և մարդու իրավունքների ոլորտներում։

Я родился в Бейруте, Ливан, и в 2005 году переехал в Соединенное Королевство для продолжения учебы. Я окончил Босвортский независимый колледж в Нортгемптоншире по специальности "бизнес", затем продолжил изучать политологию в Кингстонском университете (Лондон), который окончил с отличием в 2009 году. Получив ценный опыт работы, я продолжил обучение в аспирантуре в 2018 году, где получил диплом о высшем образовании в области права и курс юридической практики в Юридической школе университета BPP в Лондоне (специализируется на гражданских судебных разбирательствах, частных приобретениях и интеллектуальной собственности), что позволило бы мне заниматься юридической практикой в Великобритании, которую я окончил в 2021 году с высокой оценкой.
Я работал над рядом дел с участием британских, американских и ливанских фирм по таким вопросам, как коммерческие споры/судебные разбирательства, иммиграционные дела, антимонопольные споры, споры о недвижимости, а также участие в альтернативном разрешении споров (посредничество).
Я приобрел практический опыт и академические знания в рассмотрении дел, связанных с нарушениями прав человека, подпадающих под юрисдикцию Европейской конвенции по правам человека, а также Всеобщей декларации прав человека (ООН). Что касается разработки политики, то моя степень в области политических наук и участие в политической жизни как в Ливане, так и в Великобритании позволили мне развить навыки разработки подходящей, но гибкой политики при проведении внешней дипломатии.
Я работал консультантом в SKY News / Sports UK. Работал из Лондона, но сосредоточился на стратегиях маркетинга и приобретения клиентов на Ближнем Востоке и в Северной Африке.
В 2021 году я переехал в Ереван, Армения, чтобы стать сотрудником в министерстве иностранных дел в качестве специалиста “iGorts” с целью содействия развитию страны в области внешней политики и прав человека.