Ծնվել եմ Բեյրութում և 2005 թվականին տեղափոխվել Միացյալ Թագավորություն՝ շարունակելու իմ ակադեմիական կրթությունը: Նորթհեմփթոնշիրում ավարտել եմ Bosworth Independent College-ը բիզնեսի գծով, այնուհետև շարունակել եմ քաղաքագիտություն ուսանել Քինգստոնի համալսարանում (Լոնդոն)՝ այն գերազանցությամբ ավարտելով 2009-ին: Աշխատանքային փորձ ձեռք բերելով՝ 2018-2021թթ. շարունակել եմ իմ ասպիրանտուրան՝ Լոնդոնի BPP իրավաբանական դպրոցում ստանալով իրավագիտության ավարտական դիպլոմ և ավարտելով իրավական պրակտիկայի դասընթացը (մասնագիտացումը՝ քաղաքացիական դատավարություն, մասնավոր ձեռքբերումներ և մտավոր սեփականություն): Դա թույլ տվեց ինձ Միացյալ Թագավորությունում իրավաբանությամբ զբաղվել:
Աշխատել եմ մի շարք դատական գործընթացների վրա, որոնք վերաբերում էին Միացյալ Թագավորության, ԱՄՆ-ի և Լիբանանի ընկերություններին այնպիսի գործերին, ինչպիսիք էին առևտրային վեճերը, ներգաղթի խնդիրները, հակամենաշնորհային, անշարժ գույքի վերաբերյալ վեճերը, ինչպես նաև ներգրավվել եմ վեճերի այլընտրանքային լուծումներին (միջնորդություն):
Աշխատանքային փորձ և ակադեմիական գիտելիքներ եմ ձեռք բերել Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի, ինչպես նաև Մարդու իրավունքների համընդհանուր հռչակագրի (ՄԱԿ) իրավասության շրջանակում մարդու իրավունքների խախտումների հետ կապված դատավարությունների ընթացքում: Ինչ վերաբերում է քաղաքականության մշակմանը, ապա քաղաքական գիտությունների իմ աստիճանը և Լիբանանում ու Մեծ Բրիտանիայում քաղաքական կյանքին ներգրավվածությունն ինձ հնարավորություն են տվել զարգացնել արտաքին դիվանագիտություն վարելու և ճկուն քաղաքականություն մշակելու հմտություններ:
Որպես խորհրդատու աշխատել եմ SKY News/Sports UK-ում: Աշխատում էի Լոնդոնից, սակայն կենտրոնացած էի Մերձավոր Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի շուկայավարման և հաճախորդների ձեռքբերման ռազմավարությունների վրա:
2021 թվականին տեղափոխվեցի Երևան՝ «որպես իԳործ»-ական միանալով Արտաքին գործերի նախարարությանը և նպատակ ունենալով նպաստել երկրի առաջընթացին արտաքին քաղաքականության և մարդու իրավունքների ոլորտներում։

Born in Beirut, Lebanon, I moved to the United Kingdom in 2005 to further my academic studies. I graduated from Bosworth Independent College in Northamptonshire in Business Studies, then went on to study Political Science at Kingston University (London), graduating with Honors in 2009. After gaining valuable work experience, I went on to continue my graduate studies in 2018, where I completed the Graduate Diploma in Law and the Legal Practice Course both at BPP Law School in London (specializing in civil litigation, private acquisitions and intellectual property), which would allow me to practice Law in the UK, I graduated in 2021 with a High Commendation.
In terms of work experience, I have worked on a number of cases involving UK, US and Lebanese firms on matters including commercial disputes/litigation, immigration cases, antitrust, real estate disputes along with engaging in alternative dispute resolution (mediation).
I have acquired practical experience and academic knowledge in dealing with cases involving human rights violations within the jurisdiction of the European Convention of Human Rights as well as the Universal Declaration of Human Rights (UN). As for policy-making, my degree in Political Sciences and involvement in political life both in Lebanon and the UK has enabled me to develop the skill of tailoring suitable, yet flexible policies when conducting foreign diplomacy.
I have worked as an advisor for SKY News/Sports UK, I was based in London but targeted the Middle East and North Africa region regarding marketing and customer acquisition strategies.
In 2021, I moved to Yerevan, Armenia in order to join the Ministry of Foreign Affairs as an iGorts fellow with the aim of contributing toward the advancement of the country in the fields of foreign policy and human rights.