Բարև ձեզ, ես Անին եմ և Հայաստան եմ տեղափոխվել Կիպրոսից։
Իմ բակալավրի աստիճանը ստացել եմ Կիպրոսի համալսարանում, իսկ մագիստրոսի կոչումը՝ Գրենոբլի «Ecole de Management» բիզնես դպրոցում, երկուսն էլ՝ ֆինանսների մասնագիտությամբ: Միջազգային փորձիս շնորհիվ ապրել և աշխատել եմ Եվրոպայի տարբեր երկրներում և տիրապետում եմ չորս լեզուների։
Նախքան «իԳործ» ծրագրին միանալը՝ աշխատել եմ որպես ռազմավարության ավագ խորհրդատու Կիպրոսի չորս ամենախոշոր խորհրդատվական ընկերություններից մեկում և որպես ներդրումային հիմնադրամների պատասխանատու՝ Լյուքսեմբուրգի դեպոզիտային բանկում:
Որպես «իԳործ»-ական՝ աշխատում եմ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում՝ նպատակ ունենալով աջակցել Հայաստանը տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների հանգույց դարձնելու ռազմավարության մշակմանը:

Здравствуйте, меня зовут Ани, и я переехала в Армению с Кипра.
Я получила степень бакалавра в Кипрском университете, а степень магистра - в Гренобльской школе менеджмента по специальности "финансы". Я жила и работала в разных странах Европы и овладела четырьмя языками благодаря своему международному опыту.
До присоединения к программе “iGorts” я работала старшим консультантом по стратегии в одной из консалтинговых фирм "Большой четверки" на Кипре и сотрудником инвестиционных фондов в банке-хранителе в Люксембурге.
В рамках программы “iGorts” я работаю в министерстве высокотехнологической промышленности с целью поддержки команды в разработке стратегии продвижения, направленной на превращение Армении в региональный центр ИКТ.