Բարև ձեզ, ես Անին եմ և Հայաստան եմ տեղափոխվել Կիպրոսից։
Իմ բակալավրի աստիճանը ստացել եմ Կիպրոսի համալսարանում, իսկ մագիստրոսի կոչումը՝ Գրենոբլի «Ecole de Management» բիզնես դպրոցում, երկուսն էլ՝ ֆինանսների մասնագիտությամբ: Միջազգային փորձիս շնորհիվ ապրել և աշխատել եմ Եվրոպայի տարբեր երկրներում և տիրապետում եմ չորս լեզուների։
Նախքան «իԳործ» ծրագրին միանալը՝ աշխատել եմ որպես ռազմավարության ավագ խորհրդատու Կիպրոսի չորս ամենախոշոր խորհրդատվական ընկերություններից մեկում և որպես ներդրումային հիմնադրամների պատասխանատու՝ Լյուքսեմբուրգի դեպոզիտային բանկում:
Որպես «իԳործ»-ական՝ աշխատում եմ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում՝ նպատակ ունենալով աջակցել Հայաստանը տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների հանգույց դարձնելու ռազմավարության մշակմանը:

Hello, I am Ani. I moved to Armenia from Cyprus.
I obtained my Bachelor's degree from the University of Cyprus and my Master's from Grenoble Ecole de Management, both with majors in Finance. I have lived and worked in various countries in Europe and mastered four languages as a result of my international experiences.
Prior to joining the iGorts program, I worked as a Senior Strategy Consultant in one of the big four consulting firms in Cyprus and as an Investment Funds Officer in a custody bank in Luxembourg.
As part of the iGorts program, I was selected to join the Ministry of High Tech Industry, with an aim to support the team in developing a promotion strategy to establish Armenia as a regional ICT hub.