Ես Յակոբ Իփճեանն եմ։ Մեծացել եմ Կիպրոսում և 17 տարեկանում տեղափոխվել Միացյալ Թագավորություն: Ավարտել եմ Քինգստոնի համալսարանը՝ մասնագիտանալով իրավաբանության ոլորտում:
Ուսմանս վերջին տարում աշխատել եմ Հյուսիսային Լոնդոնում գտնվող «AGK Partners» հաշվապահական ընկերությունում: Այդ ընթացքում զբաղվել եմ բիզնես հաճախորդների իրավական խնդիրներով և ուսումս շարունակել Կապլանի համալսարանում՝ ստանալով ACCA-ի (Երդվյալ որակավորված հաշվապահների ասոցիացիայի) հավատարմագրում:
Կարծում եմ, որ իմ ուժեղ կողմերից մեկը մանրամասնորեն կողմնորոշված մոտեցումն է՝ կենտրոնանալով կայուն և հետևողական աճի վրա և ապահովելով առողջ աճ մասնագիտական միջավայրում գործընթացների իրականացման գործում:
Սիրում եմ կամավորական աշխատանք և ուրիշներին օգնել:
Ներկայումս աշխատում եմ Արցախի Հանրապետությունում՝ որպես պետական նախարարի օգնական և մարդասիրական օգնության ռազմավարական պլանավորման համակարգող։

My name is Hagop Ipdjian. I grew up in Cyprus and moved to the United Kingdom at the age of 17. I graduated from Kingston University majoring in LLB Law.
During the last year of my university career, I worked in an accounting firm in North London, called AGK Partners. At AGK Partners, I dealt with all Statutory Requirements for all business clients, as well as studied for my ACCA accreditation at Kaplan University.
I believe my strengths include a detail-oriented approach with a focus on sustainable and consistent growth for implementing various projects within a professional environment.
I enjoy volunteering and helping others.
Currently, I’m an Assistant to the State Minister of the Republic of Artsakh and I’m also the strategic planning coordinator for Humanitarian Assistance. It is an honor to serve in the iGorts program and assist the people of Artsakh.