Ես Յակոբ Իփճեանն եմ։ Մեծացել եմ Կիպրոսում և 17 տարեկանում տեղափոխվել Միացյալ Թագավորություն: Ավարտել եմ Քինգստոնի համալսարանը՝ մասնագիտանալով իրավաբանության ոլորտում:
Ուսմանս վերջին տարում աշխատել եմ Հյուսիսային Լոնդոնում գտնվող «AGK Partners» հաշվապահական ընկերությունում: Այդ ընթացքում զբաղվել եմ բիզնես հաճախորդների իրավական խնդիրներով և ուսումս շարունակել Կապլանի համալսարանում՝ ստանալով ACCA-ի (Երդվյալ որակավորված հաշվապահների ասոցիացիայի) հավատարմագրում:
Կարծում եմ, որ իմ ուժեղ կողմերից մեկը մանրամասնորեն կողմնորոշված մոտեցումն է՝ կենտրոնանալով կայուն և հետևողական աճի վրա և ապահովելով առողջ աճ մասնագիտական միջավայրում գործընթացների իրականացման գործում:
Սիրում եմ կամավորական աշխատանք և ուրիշներին օգնել:
Ներկայումս աշխատում եմ Արցախի Հանրապետությունում՝ որպես պետական նախարարի օգնական և մարդասիրական օգնության ռազմավարական պլանավորման համակարգող։

Я Акоп Ипджян. Вырос на Кипре и переехал в Великобританию в возрасте 17 лет. Я окончил Кингстонский университет по специальности юриспруденция.
В течение последнего года обучения я работал в бухгалтерской фирме AGK Partners на севере Лондона.
За время моей работы в AGK Partners я имел дело со всеми законодательными требованиями для всех бизнес-клиентов, а также в AGK я проходил аккредитацию ACCA в Университете Каплана.
Я считаю, что мои сильные стороны включают в себя ориентированный на детали подход с акцентом на устойчивый и последовательный рост, обеспечивающий здоровый рост при внедрении процессов в профессиональной среде.
Я высоко ценю волонтерскую работу и с готовностью помогаю людям.
В настоящее время я являюсь помощником государственного министра Арцаха, а также координатором стратегического планирования гуманитарной помощи. Для меня большая честь служить программе "iGorts" и помогать народу Арцаха.