Ես Արտակ Քիշմիրյանն եմ ՌԴ Պերմ քաղաքից:
Ավարտել եմ Պերմի պոլիտեխնիկական համալսարանը՝ ստանալով բակալավրի աստիճան՝ նավթագազային բիզնեսի, մագիստրոսի աստիճան՝ արդյունաբերական անվտանգության ուղղություններով: Բացի դրանից՝ մասնագիտական վերապատրաստում եմ անցել «Պետական և քաղաքային կառավարման» ուղղությամբ։
Գործունեությունս մասնագիտությանս հետ չկապվեց: 2018 թվականից աշխատել եմ դպրոցում՝ որպես ուսուցիչ-կազմակերպիչ, այնուհետև հրավիրվել Պերմի երկրամասի Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարություն՝ որպես արտաքին տնտեսական գործունեության բաժնի նախագծերի ղեկավար։
Համայնքային գործունեությամբ սկսեցի զբաղվել այն ժամանակ, երբ մասնակցեցի ՀՀ սփյուռքի նախարարության կողմից իրականացվող «Արի տուն» ծրագրին և «Սփյուռքի երիտասարդ առաջնորդների դպրոց» դասընթացին: Վերջինը շրջադարձային եղավ ինձ համար. համայնք վերադառնալուց հետո նշանակվեցի Պերմի երկրամասի երիտասարդական հանձնաժողովի նախագահ և այդ պաշտոնում աշխատում եմ մինչ օրս։
Որպես «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից՝ նպատակ ունեմ զարգացնել կապերը մեր համայնքի և Հայրենիքի միջև, ինչպես նաև խթանել հայրենադարձության գաղափարը երիտասարդության շրջանում։

I am Artak Kishmiryan from the city of Perm of Russia.
I graduated from Perm Polytechnic University with a bachelor's degree in oil and gas business, a master's degree in industrial safety. Apart from that I have a qualification in state and municipal management.
My professional activity isn’t connected with my education. Since 2018, I've been working at a school as a teacher-organizer, then I was invited to the Ministry of Economic Development and Investments of Perm Region as a project manager of the Department of Foreign Economic Activities.
I have been involved in community activities with the «Ari Tun» program implemented by the Ministry of Diaspora of the RA and the «Diaspora Young Leaders' School» course. The latter was life-changing for me. After returning to the community, I was appointed the chairman of the youth committee of the Perm district, and I am still holding that position.
As a participant of the «Diaspora Youth Ambassador» program, my goal is to develop bonds between our community and the Motherland, as well as to promote the idea of repatriation among the youth.