Ես Մարիանա Մարկոսեանն եմ, ծնած եմ ԱՄԷ` Ապու Տապի: Մեծնալով`ես միշտ վայելած եմ փոքրիկ համայնքիս աշխոյժ անդամ ըլլալը: 2010 թուականին, նպաստեցի Հայաստանի երիտասարդական կոմիտէի վերաստեղծման եւ 4 տարի անընդմէջ ընտրուեցայ երիտասարդական կոմիտէի խորհուրդի անդամ:
Չնայած շատ փոքր համայնքի մէջ մեծցած եմ` ծնողներս միշտ հոգ կը տանէին, որ իմ հայկական արմատներուս հետ ամուր կապեր ունենամ:
Շատ հպարտ եմ, որ կը մասնակցիմ «Սփիւռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագիրին եւ անհամբերութեամբ կը սպասեմ` կազմակերպելու այն ձեռնարկները, որոնք պիտի օգնեն Հայաստանի եւ համայնքիս երիտասարդութեան միջեւ համագործակցութիւնը բարելաւելու, քանի որ, կը կարծեմ ամրապնդելով կապերը Սփիւռքի, Հայաստանի եւ Արցախի միջեւ` մենք կրնանք միասնութիւն հաստատել եւ ամբողջական ներուժով նպաստել մեր գեղեցիկ հայրենիքի զարգացման:

Я Мариана Маргосян. Я родилась в Абу-Даби, ОАЭ. В детстве мне всегда нравилось быть активным членом своей небольшой общины. В 2010 году я помогла восстановить Армянский молодежный комитет и была избрана членом правления.
Несмотря на то, что я выросла в очень маленькой общине, мои родители всегда следили за тем, чтобы у меня были тесные связи с моими армянскими корнями.
Я очень горжусь тем, что являюсь участником программы «Молодой посол диаспоры», и с нетерпением жду возможности организовать ряд мероприятий, которые помогут улучшить сотрудничество между Арменией и молодежью в моей общине, я верю, что укрепляя связи между диаспорой, Арменией и Арцахом, мы можем установить единство и иметь все возможности для участия в развитии нашей прекрасной Родины.