Անահիտ Երանոսյանը Ռուսաստանի Մոսկվա քաղաքից է: Նա համալսարանի 3-րդ կուրսից սկսել է աշխատել միջազգային քիմիական ընկերության կոմերցիոն բաժնում՝ որպես օգնական։ 7 տարվա աշխատանքի ընթացքում նա հասցրել է դառնալ վաճառքի մենեջեր։ Այս ընկերությունում իր կարիերայի ամենակարևոր ձեռքբերումը Անահիտը համարում է սեփական նախաձեռնությամբ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ստեղծումը, որն էլ ղեկավարել է :
Որոշ ժամանակ անց Անահիտը սկսել է աշխատել գովազդային գործակալությունում, որտեղ նախագծեր էր ղեկավարում Pernod Ricard, Borjomi, Holy Spring, Heineken ապրանքանիշերի հետ։ 2022 թվականի մարտին նա սկսել է Երևան տեղափոխվելու նախապատրաստական գործընթացը, որին նպաստել է Move2Armenia-ում աշխատելու հրավերը։
«Ինձ համար տեղափոխությունը կապված չէր այն երկրի տնտեսական զարգացման առանձնահատկությունների հետ, որտեղ ես ապրել և աշխատել եմ, այլ իմ այս նպատակը ձևավորվել է 10 տարվա ընթացքում, և վերջապես իրականացավ ամբողջ ընտանիքիս երազանքը։ Ես դեռ հարմարվում եմ, ընտելանում եմ նոր վայրում, որն ունի սոցիալական կյանքի նոր օրենքներ ու կանոններ։ Ուրախ եմ այստեղ գտնվելու համար և վստահ եմ, որ իմ մասնագիտական հմտությունները կօգնեն հանրապետությունում բիզնեսի զարգացմանը»։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ Հայաստանի գինեգործության և խաղողագործության հիմնադրամ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն:

Anahit is from Moscow, Russia. During her 3rd year of university, she began working in an international chemical company as an assistant in the commercial department. For the past seven years, she managed to work up to sales manager. On her initiative, her principal career achievement for this company was opening and leading the Public Relations department.
Later, she started working in a PR agency, where she conducted projects with brands Pernod Ricard, Borjomi, Holy Spring, and Heineken.
In March 2022, she began preparations to move to Armenia. The relocation process accelerated due to an invitation to work at Move2Armenia.
“The move was not related to the peculiarities of economic development in the country where I lived and worked. Preparation for this goal has taken ten years. Finally, the dream of the whole family has come true. I'm still adapting and getting used to living in a new place, with new laws and rules of social life. I am glad to be here. I'm sure my PR skills will help with business development in the Republic.”