Անահիտ Երանոսյանը Ռուսաստանի Մոսկվա քաղաքից է: Նա համալսարանի 3-րդ կուրսից սկսել է աշխատել միջազգային քիմիական ընկերության կոմերցիոն բաժնում՝ որպես օգնական։ 7 տարվա աշխատանքի ընթացքում նա հասցրել է դառնալ վաճառքի մենեջեր։ Այս ընկերությունում իր կարիերայի ամենակարևոր ձեռքբերումը Անահիտը համարում է սեփական նախաձեռնությամբ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ստեղծումը, որն էլ ղեկավարել է :
Որոշ ժամանակ անց Անահիտը սկսել է աշխատել գովազդային գործակալությունում, որտեղ նախագծեր էր ղեկավարում Pernod Ricard, Borjomi, Holy Spring, Heineken ապրանքանիշերի հետ։ 2022 թվականի մարտին նա սկսել է Երևան տեղափոխվելու նախապատրաստական գործընթացը, որին նպաստել է Move2Armenia-ում աշխատելու հրավերը։
«Ինձ համար տեղափոխությունը կապված չէր այն երկրի տնտեսական զարգացման առանձնահատկությունների հետ, որտեղ ես ապրել և աշխատել եմ, այլ իմ այս նպատակը ձևավորվել է 10 տարվա ընթացքում, և վերջապես իրականացավ ամբողջ ընտանիքիս երազանքը։ Ես դեռ հարմարվում եմ, ընտելանում եմ նոր վայրում, որն ունի սոցիալական կյանքի նոր օրենքներ ու կանոններ։ Ուրախ եմ այստեղ գտնվելու համար և վստահ եմ, որ իմ մասնագիտական հմտությունները կօգնեն հանրապետությունում բիզնեսի զարգացմանը»։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ Հայաստանի գինեգործության և խաղողագործության հիմնադրամ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն:

Анаит Ераносян из России, Москва. С 3 курса университета начала работать в международной химической компании на должности ассистента коммерческого отдела. За 7 лет работы ей удалось вырасти до менеджера по продажам, а самым главным карьерным достижением в данной компании было открытие, по её инициативе, отдела по связям с общественностью, который она возглавила.
Через некоторое время Анаит начала работать в PR-агентстве, где вела проекты с брендами Pernod Ricard, Borjomi, Святой Источник, Heineken.
В марте 2022 года начала подготовку к переезду в Ереван. Процесс ускорился в связи с приглашением на работу в компанию Move2Armenia.
«Для меня переезд не был связан с особенностями развития экономики в стране, где я жила и работала: эта идея зрела на протяжении 10 лет и, наконец, мечта всей семьи сбылась. Я пока адаптируюсь, привыкаю к жизни в новом месте, с новыми законами и правилами социальной жизни. Я рада быть здесь и уверена, что мои навыки работы в PR помогут развитию бизнеса в Республике».
Рабочее место в рамках программы «iGorts» - Фонд виноделия и виноградарства Армении, Министерство экономики РА․