Տաթևի Աղաջանյանը Ռուսաստանից է: Ավարտել է ՌԴ Ներքին գործերի նախարարության Օռլովսկի Լուկյանովի անվան իրավաբանական ինստիտուտը։ Աշխատել է Բրյանսկի Առևտրաարդյունաբերական պալատում։ Մասնակցել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման ծրագրի մշակմանը: Եղել է Ռուսաստանի Դաշնության Առևտրաարդյունաբերական պալատի համաժողովների և ֆորումների ակտիվ մասնակից:
Տաթևին աշխատել է նաև Բրյանսկի մարզի պետական գրանցման, կադաստրի և քարտեզագրության դաշնային ծառայությունում որպես փորձագետ։ Քաղաքացիական և վարչական դատավարություններում պաշտպանել է Ծառայության իրավունքներն ու շահերը: Ավելի քան 5 տարվա փորձ ունի իրավաբանության ոլորտում։
«Ցանկանում եմ մասնակցել Հայաստանի զարգացմանը՝ օգտագործելով իմ հմտություններն ու գիտելիքները։ «իԳործ» ծրագրի շնորհիվ ես հնարավորություն ունեմ նպաստելու իմ երկրի ապագային»։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ Նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն։

Tatevi Aghajanyan is from Russia. She graduated from the Oryol Law Institute of the Ministry of Internal Affairs of the Russian Federation, named after V.V. Lukyanov. She worked at the Bryansk Chamber of Commerce and Industry and participated in the information technology development plan. She was an active participant in conferences and forums of the Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation.
Tatevi also worked as an expert in the Federal Service for State Registration, Cadastre, and Cartography, in the Bryansk region. She defended the rights and interests of the Rosreestr Administration in courts within the framework of civil and administrative proceedings. She has more than five years of experience in the legal field.
«I want to participate in the development of Armenia using my skills and knowledge. Thanks to the iGorts program, I have the opportunity to contribute to the future of my country.»
iGorts Placement: National Center for Innovation and Entrepreneurship under the Ministry of Economy of the Republic of Armenia.