Տաթևի Աղաջանյանը Ռուսաստանից է: Ավարտել է ՌԴ Ներքին գործերի նախարարության Օռլովսկի Լուկյանովի անվան իրավաբանական ինստիտուտը։ Աշխատել է Բրյանսկի Առևտրաարդյունաբերական պալատում։ Մասնակցել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման ծրագրի մշակմանը: Եղել է Ռուսաստանի Դաշնության Առևտրաարդյունաբերական պալատի համաժողովների և ֆորումների ակտիվ մասնակից:
Տաթևին աշխատել է նաև Բրյանսկի մարզի պետական գրանցման, կադաստրի և քարտեզագրության դաշնային ծառայությունում որպես փորձագետ։ Քաղաքացիական և վարչական դատավարություններում պաշտպանել է Ծառայության իրավունքներն ու շահերը: Ավելի քան 5 տարվա փորձ ունի իրավաբանության ոլորտում։
«Ցանկանում եմ մասնակցել Հայաստանի զարգացմանը՝ օգտագործելով իմ հմտություններն ու գիտելիքները։ «իԳործ» ծրագրի շնորհիվ ես հնարավորություն ունեմ նպաստելու իմ երկրի ապագային»։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ Նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն։

Татеви Агаджанян из России. Окончила Орловский юридический институт Министерства внутренних дел Российской Федерации им. В.В. Лукьянова. Работала в Брянской торгово-промышленной палате. Участвовала в разработке плана развития информационных технологий. Была активным участником конференций и форумов Торгово-промышленной палаты Российской Федерации.
Также Татеви работала экспертом в Федеральной службе государственной регистрации, кадастра и картографии по Брянской области. Она защищала права и интересы Управления Росреестра в судах в рамках гражданского и административного судопроизводства. Имеет более чем 5-летний опыт работы в юридической сфере.
«Я желаю участвовать в развитии Армении, используя свои навыки и знания. Благодаря программе «iGorts» у меня появилась возможность внести вклад в будущее своей страны».