Վլադիմիր Ղահրամանյան
Վլադիմիր Ղահրամանյանը ծնվել է Հայաստանում՝ Կապան քաղաքում: 2009 թվականին ավարտել է Երևանի Պետական Համալսարանի Ռոմանագերմանական ֆակուլտետը՝ ստանալով բակալավրի աստիճան լեզվաբանի որակավորմամբ: 2007 թվին Գերմանիայի Մյունսթերի համալսարանում մասնակցել է վերապատրաստման դասընթացների:
2010 թվականին տեղափոխվել է ԱՄՆ: Աշխատել է ներգաղթյալների դատարաններում որպես թարգմանիչ և անկախ իրավական խորհրդատու: 2013 թվականին Սան Ֆրանցիսկոյում մասնակցել է համակարգչային ծրագրավորման արագացված դասընթացներին: Աշխատել է տեխնոլոգիական մի քանի կազմակերպություններում, այդ թվում՝ պայմանագրային դրույթով Yahoo!-ում և Google-ում՝ որպես տեղայնացման և որակի մասնագետ:
Որպես թարգմանիչ աշխատել է տարբեր կազմակերպություններում՝ իրավական, բժշկական, բարձր տեխնոլոգիական և այլ ոլորտներում:
2019 թվից մինչև 2021-ը սովորել է Սան Դիեգոյի Կաթոլիկ Համալսարանի Միջազգային հարաբերություններ և քաղաքականություն բաժնում՝ ստանալով մագիստրոսի աստիճան:
Մասնակցել է բազում քաղաքական սեմինարների, համաժողովների տարբեր երկրներում, այդ թվում ԱՄՆ-ում, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում, Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի թագավորությունում, Հարավային Կորեայում, Սինգապուրում, Թայվանում, Գերմանիայում:
Ոպես վերլուծաբան եւ քաղաքական ու տնտեսական հետազոտող՝ աշխատել է Վաշինգտոնում գտնվող Portman Square Group հետազոտական կենտրոնում:

Владимир Каграманян родился в Капане, Армения. В 2009 году окончил романо-германский факультет Ереванского государственного университета, получив степень бакалавра лингвистики (Немецкий Язык и Литература).
В 2010 году переехал в США. Работал в иммиграционных судах и медицинских учреждениях в качестве переводчика и независимого юридического консультанта. В 2013 году участвовал в ускоренных курсах компьютерного программирования в Сан-Франциско. Затем работал специалистом по локализации и аналитиком по обеспечению качества в разных IT компаниях, включая Yahoo! и Google.
С 2019 по 2021 год я учился в Католическом университете Сан-Диего и получил степень магистра в области международных отношений и политики. Участвовал в разных политических семинарах и конференциях в разных странах, в том числе в США, Франции, Испании, Королевстве Великобритании и Северной Ирландии, Южной Корее, Сингапуре, Тайване, Германии.
Работал аналитиком и политическим и экономическим исследователем в исследовательском центре Portman Square Group в Вашингтоне.