Վլադիմիր Ղահրամանյան
Վլադիմիր Ղահրամանյանը ծնվել է Հայաստանում՝ Կապան քաղաքում: 2009 թվականին ավարտել է Երևանի Պետական Համալսարանի Ռոմանագերմանական ֆակուլտետը՝ ստանալով բակալավրի աստիճան լեզվաբանի որակավորմամբ: 2007 թվին Գերմանիայի Մյունսթերի համալսարանում մասնակցել է վերապատրաստման դասընթացների:
2010 թվականին տեղափոխվել է ԱՄՆ: Աշխատել է ներգաղթյալների դատարաններում որպես թարգմանիչ և անկախ իրավական խորհրդատու: 2013 թվականին Սան Ֆրանցիսկոյում մասնակցել է համակարգչային ծրագրավորման արագացված դասընթացներին: Աշխատել է տեխնոլոգիական մի քանի կազմակերպություններում, այդ թվում՝ պայմանագրային դրույթով Yahoo!-ում և Google-ում՝ որպես տեղայնացման և որակի մասնագետ:
Որպես թարգմանիչ աշխատել է տարբեր կազմակերպություններում՝ իրավական, բժշկական, բարձր տեխնոլոգիական և այլ ոլորտներում:
2019 թվից մինչև 2021-ը սովորել է Սան Դիեգոյի Կաթոլիկ Համալսարանի Միջազգային հարաբերություններ և քաղաքականություն բաժնում՝ ստանալով մագիստրոսի աստիճան:
Մասնակցել է բազում քաղաքական սեմինարների, համաժողովների տարբեր երկրներում, այդ թվում ԱՄՆ-ում, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում, Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի թագավորությունում, Հարավային Կորեայում, Սինգապուրում, Թայվանում, Գերմանիայում:
Ոպես վերլուծաբան եւ քաղաքական ու տնտեսական հետազոտող՝ աշխատել է Վաշինգտոնում գտնվող Portman Square Group հետազոտական կենտրոնում:

Vladimir Ghahramanyan
Vladimir Ghahramanyan was born in Kapan, Armenia. In 2007, he participated in training courses at the University of Munster, Germany. In 2009, he graduated from the Romano-Germanic department at the Yerevan State University, receiving a BA degree in linguistics.
In 2010 he moved to the USA and worked at immigration courts and medical facilities as an interpreter and independent legal consultant. In 2013, he participated in accelerated programming courses in San Francisco. He was employed as a localization specialist and quality assurance analyst for several IT companies, including Yahoo and Google.
From 2019 to 2021, he studied at San Diego Catholic University and received his Master's degree in International Relations and Politics. He participated in many political seminars and conferences in different countries, including the USA, France, Spain, the Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, South Korea, Singapore, Taiwan, and Germany.
He worked as an analyst and a political and economic researcher at the Portman Square Group research center in Washington.