Նինել Զանի Ստեփանեանս
Նինել Զանի Ստեփանեանսը «իԳործ» ծրագրին մասնակցելու նպատակով Հայաստան է ժամանել Լոս Անջելեսից (Կալիֆոռնիա): Նա ծնվել է Իրանում, ապա ընտանիքի հետ տեղափոխվել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Նինելն աշխատել է որպես մարդակենտրոն միջդիսցիպլինար հետազոտող՝ խրախուսելով հայ համայնքներում կայուն, տեղեկացված և մշակութահեն զարգացման նախաձեռնությունները:
Նինելն իր կրթությունը ստացել է Լոս Անջելեսի Կալիֆոռնիայի համալսարանում (UCLA) մարդաբանության և հոգեբանության ուղղությամբ: Նրա մասնագիտական և ակադեմիական նպատակն է եղել ուսումնասիրել Հայաստանում ճգնաժամերի հետևանքներին և արտակարգ իրավիճակներին ուղղվող հավաքական մարդասիրական արձագանքման արդյունավետությունը:
Նինելը հայ համայնքային և բարեգործական տարբեր կազմակերպությունների հետ աշխատանքի հարուստ փորձառություն ունի: Լինելով հետպատերազմյան Հայաստանում գործող հասարակական կազմակերպության ղեկավար՝ նա բախվել է որոշակի դժվարությունների հասարակական կազմակերպությունների, տեղի և սփյուռքյան համայնքների, պետական գերատեսչությունների միջև հարաբերություններում։
Ցանկանալով բարելավել ռեսուրսների արդյունավետ բաշխման համար անհրաժեշտ հաղորդակցությունը և ենթակառուցվածքները՝ Նինել Զանին միացել է ՀՀ սփյուռքի գործերով գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի աշխատակազմին և աշխատում է Հայաստանում մարդասիրական նախաձեռնությունների շրջանակներում համագործակցության, մոբիլիզացիայի և իրականացման ուղղությամբ:

Нинель Зани Степанянц
Нинель Зани Степанянц - армянка иранского происхождения из Лос-Анджелеса (Калифорния). Она работала междисциплинарным социальным исследователем, выступающим за устойчивые, информированные и учитывающие культурные особенности инициативы в области развития армянских общин.
Нинель получила образование в области антропологии и психологии в Калифорнийском университете в Лос-Анджелесе (UCLA). Основным академическим и профессиональным направлением Нинель Зани было изучение последствий кризисов и эффективности коллективного гуманитарного реагирования на чрезвычайные ситуации в Армении.
Она имеет большой опыт работы с различными армянскими общинными и благотворительными организациями. Будучи директором некоммерческой организации, действовавшей в послевоенной Армении, она наблюдала трудности, возникающие из-за разобщенности между некоммерческими организациями, местными армянскими сообществами, общинами диаспоры и государственными учреждениями.