Վրեժը հանրային քաղաքականության, արտաքին քաղաքականության գիտությունների թեկնածու է (Liberty University)։
Lean Six Sigma Black Belt-ի միջազգային որակավորմամբ նախագծերի ղեկավար է և Ծրագրերի կառավարման ամերիկյան ակադեմիայի անդամ:
Հայաստանում Ամերիկյան համալսարանի դասախոս է։
Աշխատել է որպես FAST (Foundation for Armenian Science and Technology) հիմնադրամի ծրագրերի կառավարման պատասխանատու:
Վրեժը 2019 թվականին միացել է Միացյալ Նահանգների Առևտրի դեպարտամենտի մարդահամարի բյուրոյին ՝ որպես ռազմավարական գործընկերության մասնագետ: Մինչ այդ աշխատել է որպես ծրագրի ղեկավար և մարքեթինգի, հաղորդակցության մենեջեր Լոս Անջելեսի հանրային սոցիալական ծառայությունների նահանգային վարչությունում՝ հաղորդակցության և ուսուցման բաժնում: Բակալավրի կոչումը Դեղագործության ոլորտում է, մագիստրոսի կոչումը՝ Որակի համակարգերի կառավարման (Քեմբրիջի քոլեջ, Նոր Անգլիայի բիզնես քոլեջ) և Հանրային քաղաքականության գիտությունների թեկնածու է (Liberty Helm School of Government)։
Վրեժը Գրանադա Հիլզ քաղաքային խորհրդի կողմից ընտրվել է որպես խորհրդի տնօրեն:Ունի Լոս Անջելեսի համայնքային քոլեջում դասավանդելու 14 տարվա փորձ:

Vrej Isanians is a Lean Six Sigma Black Belt, Certified International Project Manager, and Fellow at the American Academy of Project Management.
He is a Lecturer at the American University of Armenia and was a Program Management Officer at the Foundation for Armenian Science and Technology.
Vrej joined the United States Department of Commerce Bureau of the Census in 2019 as Strategic Partnership Specialist. Before that, Vrej worked as a Project Manager and Marketing and Communication Manager at the Los Angeles County Department of Public Social Services in the Communication and Training Academy Division. Vrej earned his undergrad in Pharmaceutical Chemistry, M.Sc. in Quality Systems Management from Cambridge College, New England College of Business, and Ph.D. in Public Policy from the Liberty Helm School of Government.
Vrej was elected to serve on the City of Granada Hills Neighborhood Council as a Board Director.
He has 14 years of experience teaching undergraduate courses at the Los Angeles Community College District.