Վրեժը հանրային քաղաքականության, արտաքին քաղաքականության գիտությունների թեկնածու է (Liberty University)։
Lean Six Sigma Black Belt-ի միջազգային որակավորմամբ նախագծերի ղեկավար է և Ծրագրերի կառավարման ամերիկյան ակադեմիայի անդամ:
Հայաստանում Ամերիկյան համալսարանի դասախոս է։
Աշխատել է որպես FAST (Foundation for Armenian Science and Technology) հիմնադրամի ծրագրերի կառավարման պատասխանատու:
Վրեժը 2019 թվականին միացել է Միացյալ Նահանգների Առևտրի դեպարտամենտի մարդահամարի բյուրոյին ՝ որպես ռազմավարական գործընկերության մասնագետ: Մինչ այդ աշխատել է որպես ծրագրի ղեկավար և մարքեթինգի, հաղորդակցության մենեջեր Լոս Անջելեսի հանրային սոցիալական ծառայությունների նահանգային վարչությունում՝ հաղորդակցության և ուսուցման բաժնում: Բակալավրի կոչումը Դեղագործության ոլորտում է, մագիստրոսի կոչումը՝ Որակի համակարգերի կառավարման (Քեմբրիջի քոլեջ, Նոր Անգլիայի բիզնես քոլեջ) և Հանրային քաղաքականության գիտությունների թեկնածու է (Liberty Helm School of Government)։
Վրեժը Գրանադա Հիլզ քաղաքային խորհրդի կողմից ընտրվել է որպես խորհրդի տնօրեն:Ունի Լոս Անջելեսի համայնքային քոլեջում դասավանդելու 14 տարվա փորձ:

Вреж кандидат наук в области государственной политики, внешней политики (Университет Свободы).
Он имеет международную квалификацию менеджера проектов Lean Six Sigma Black Belt и член Американской академии управления проектами.
Преподает в Американском университете в Армении.
Работал руководителем проектов фонда FAST (Фонд армянской науки и технологий).
Вреж присоединился к Бюро переписи населения США в 2019 году в качестве специалиста по стратегическому партнерству. До этого он работал менеджером проектов и менеджером по маркетингу и коммуникациям в Департаменте государственных социальных услуг округа Лос-Анджелес в отделе коммуникаций и обучения. Имеет степень бакалавра в области фармации, степень магистра в области управления системами качества (Кембриджский колледж, Бизнес-колледж Новой Англии) и докторская степень в области государственной политики (Школа государственного управления Liberty Helm).
Вреж был избран городским советом Гранада-Хиллз в качестве директора совета. Он имеет 14-летний опыт преподавания в муниципальном колледже Лос-Анджелеса.