Ես Սվետլանան եմ, վերջին տասը տարիներին բնակվում եմ Ռուսաստանում:
Մասնագիտությամբ գրաֆիկ դիզայներ եմ, ավելի քան ինը տարի աշխատում եմ ստեղծարար արդյունաբերությունում: Զբաղվում եմ այն ընկերությունների լոգոների և տեսողական հիմնական տարրերի ստեղծմամբ, որոնք իրենց իմիջը կատարելության հասցնելու ճանապարհին են: Այս պահին ազատ գրաֆիկով համագործակցում եմ տարբեր ընկերությունների հետ: Համարվում եմ մասնագետ լայն շրջանակների համար:
Իմ աշխատանքի լավ կողմն այն է, որ ես կարողանում եմ օգտագործել իմ ստեղծագործական հնարավորությունները՝ օգնելով մարդկանց գտնել սեփական եզակիությունն ու առանձնահատկությունը: Միշտ կա ինչ-որ նոր բան սովորելու և սովորեցնելու համար:
2021 թվականից ակտիվ ներգրավվածություն ունեմ Անապայի հայ համայնքի կյանքում: Մասնակցել եմ «Նոր կյանք» երիտասարդական թիմի ձևավորմանը: Բացի դրանից՝ աշխատում եմ Ն.Ա. Իսպիրյանի անվ. հայկական ազգային մշակույթի կենտրոնում՝ որպես նախագահի տեղակալ: Զբաղվում եմ մշակութային և կրթական միջոցառումների, ստեղծագործական և բարեգործական նախագծերի կազմակերպմամբ: Համակարգում եմ հանրային կապերի և մամուլի կենտրոնի աշխատանքները, պատաասխանատու եմ միջոցառումների հանրահռչակման համար:
Զբաղվում եմ նաև մշակութային կենտրոնի և երիտասարդական թևի կայքերի համակարգմամբ:
Կարծում եմ, որ թիմի յուրաքանչյուր մասնակցի ներգրավվածությունն ու հետաքրքրությունը հաջողության գրավականն է:
Որպես «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից՝ ես ցանկանում եմ ամրապնդել կապերը Սփյուռքի և Հայաստանի միջև, այլ կազմակերպությունների հետ փնտրել համագործակցության ուղիներ և ստանալ այնպիսի գիտելիքներ, որոնք կօգնեն հասնել այդ նպատակին:

My name is Svetlana and I have been living in Russia for the past 10 years. I am a graphic designer by profession and have been working in the creative industry for more than 9 years. I create logos and visual elements for companies seeking to improve their image. At the moment I do freelance work with a series of different companies. I am considered a specialist in a wide range of fields.
The best part of my job is that I get to use my creativity to help others discover their own uniqueness and stand out from the crowd. The most interesting part of my job is that there is always something new to learn and teach.
Since 2021, I have been participating in the life of the Armenian community of Anapa.
I participated in the formation of the “New Life” youth team. In addition, I serve as the Vice President of the N.A. Ispiryan Armenian National Cultural Center. I work on organizing cultural and educational events, as well as creative and philanthropic projects. I also coordinate the work of the mass media and press center, and I am responsible for managing the PR of the various events. I also manage the websites of the Cultural Center and its youth wing. I believe that the involvement and interest of each individual team member is the key to success.
As a Diaspora Youth Ambassador, I would like to strengthen the ties between the Diaspora and Armenia, seek ways to collaborate with other organizations, and gain skills and knowledge that will help achieve these goals.