Ես Հայկ Գնդլյանն եմ 29 տարեկան։ Հանդիսանում եմ Իրկուտսկի հայ համայնքի ղեկավարը:
2015 թվականին ավարտել եմ Իրկուտսկի պետական համալսարանի Սիբիր-ամերիկյան ֆակուլտետը՝ թոփ մենեջեր մասնագիտացմամբ: Նույն տարում ավարտել եմ նաև ԱՄՆ Մարիլենդի համալսարանի քոլեջը՝ ստանալով կառավարման գիտությունների բակալավրի աստիճան:
21 տարեկանից զբաղվում եմ սեփական բիզնեսով: «GM Group» ընկերությունների խումբն իր մեջ ներառում է նախագծման, շինարարական, արտադրական և տեղեկատվական տեխնելեգիաների ոլորտներից 7 կազմակերպություն, հաստիքների քանակը՝ շուրջ 500: 2021 թ. արժանացել եմ «Շինարարական փառք» պետական պատվավոր նշանի:
2017 թ. ընտրվեցի Իրկուտսկի հայկական մշակութային միության խորհրդի անդամ:
2022 թ. պաշտոնական ընտրությունների արդյունքում միաձայն ընտրվեցի Իրկուտսկի հայկական մշակութային համայնքի նախագահ: Նախաձեռնեցի բոլորովին նոր շրջան համայնքային կյանքում՝ անցնելով գործունեության համակարգային ձևաչափի բոլորովին նոր հնարավորություններով և ընդարձակ գործառույթներով: Պատվով ներկայացնում եմ հայ ժողովուրդին:
Որպես «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից՝ պլանավորում եմ նպաստել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերի իրականացմանը, ինչպես նաև կյանքի կոչել սեփական նախաձեռնությունները:

Я Айк Гндлян, мне 29 лет. Являюсь председателем армянской общины в г. Иркутске, Россия.
Я родился в Эчмиадзине, но с 1999 года живу в РФ. В 2015 году окончил Сибирско-американский факультет ИГУ по специальности "топ-менеджер", а также в этом же году закончил "University of Maryland" США, получив степень бакалавра по специальности "менеджмент".
С 21 года занимаюсь собственным бизнесом. В настоящее время моя группа компании "GM Group" включает в себя 7 организаций из различных сфер: проектирование, строительство, производство, утилизация и IT сфера. У нас больше 500 сотрудников.
В 2017 году избран членом Совета ИГОО "Иркутская Армянская Культурное Общество". Занимаюсь финансами и бюджетными вопросами.
В 2021 году получил государственную награду - почетный знак "Строительная слава".
В 2022 году был единогласно избран председателем ИГОО "Иркутское Армянское Культурное Общество". Я открыл новую эру в жизни нашей общины, перейдя на системный режим работы с совершенно новыми возможностями и расширенным функционалом.
С честью и достоинством представляю интересы армянского народа от нашей общины.
Как "Молодой посол диаспоры" планирую реализовать новые проекты в сотрудничестве с Офисом Главного Уполномоченного по делам диаспоры и представить собственные инициативы.