Ես ծնվել եմ Երևանում: 1996 թվականին ընտանիքս տեղափոխվել է Պենզա: Ավարտել եմ Պենզայի պետական համալսարանի լեզվաբանության ֆակուլտետը: Ունեմ ևս մեկ բարձրագույն կրթություն՝ իրավագիտություն մասնագիտացմամբ: Աշխատում եմ կրթական ոլորտում, դասավանդում եմ անգլերեն: Պատրաստում եմ աշակերտներին տարբեր քննությունների, այդ թվում՝ միջազգային:
2005 թվականից սկսեցի սովորել հայկական կիրակնօրյա դպրոցում: Այդ պահից սկսած՝ ակտիվորեն ներգրավվածություն ունեմ Պենզայի տարածաշրջանային հայկական ազգային-մշակութային ինքնավարության կյանքում:
Փորձ ունեմ թեմատիկ երեկոների, համերգների կազմակերպման ոլորտում, որոնց հիմնական նպատակը հայկական ավանդույթների պահպանումն է: Այդ միջոցառումներին մասնակցում են հայկական կիրակնօրյա դպրոցի և «Արագած» վոկալ անսամբլի սաները:
Մասնակցում եմ Պենզային մարզի ղեկավարության կողմից կազմակերպվող ազգամիջյան կոնֆերանսներին, երիտասարդական ֆորումներին և մշակութային այլ միջոցառումներին:
«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում պլանավորում եմ հայ համայնքի մեջ ներգրավել երիտասարդ սերնդի ներկայացուցիչներին՝ պատմական հայրենիքից հեռու պահպանելու իրենց ազգային ոգին:

I was born in Yerevan. My family moved to Penza in 1996.
I graduated from the Penza State University, with a bachelor's degree in Linguistics. I also have a degree in Law. I teach English and prepare students for various exams, including international ones.
In 2005, I started to go to the Armenian Sunday school. Since then, I have been a member of the Penza Regional Armenian National-Cultural Autonomy and actively participate in its life and development.
I have experience in organizing themed nights and concerts, the main purpose of which is to preserve Armenian culture and traditions. All students of the Armenian Sunday school and members of the vocal-choreographic ensemble “Aragats” take part in them.
I also participate in international conferences, youth forums, and cultural events organized by the Government of Penza and the Penza region.
As a participant in the Diaspora Youth Ambassador Program, I plan to attract more representatives of the younger generation to the Armenian community, preserving the national spirit outside of our historical homeland.