Ես ծնվել եմ Երևանում: 1996 թվականին ընտանիքս տեղափոխվել է Պենզա: Ավարտել եմ Պենզայի պետական համալսարանի լեզվաբանության ֆակուլտետը: Ունեմ ևս մեկ բարձրագույն կրթություն՝ իրավագիտություն մասնագիտացմամբ: Աշխատում եմ կրթական ոլորտում, դասավանդում եմ անգլերեն: Պատրաստում եմ աշակերտներին տարբեր քննությունների, այդ թվում՝ միջազգային:
2005 թվականից սկսեցի սովորել հայկական կիրակնօրյա դպրոցում: Այդ պահից սկսած՝ ակտիվորեն ներգրավվածություն ունեմ Պենզայի տարածաշրջանային հայկական ազգային-մշակութային ինքնավարության կյանքում:
Փորձ ունեմ թեմատիկ երեկոների, համերգների կազմակերպման ոլորտում, որոնց հիմնական նպատակը հայկական ավանդույթների պահպանումն է: Այդ միջոցառումներին մասնակցում են հայկական կիրակնօրյա դպրոցի և «Արագած» վոկալ անսամբլի սաները:
Մասնակցում եմ Պենզային մարզի ղեկավարության կողմից կազմակերպվող ազգամիջյան կոնֆերանսներին, երիտասարդական ֆորումներին և մշակութային այլ միջոցառումներին:
«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում պլանավորում եմ հայ համայնքի մեջ ներգրավել երիտասարդ սերնդի ներկայացուցիչներին՝ պատմական հայրենիքից հեռու պահպանելու իրենց ազգային ոգին:

Я родилась в Ереване. Моя семья переехала в Пензу в 1996 году.
Окончила факультет лингвистика Пензенского государственного университета, получив степень бакалавра. Имею также второе высшее образование по специальности “Юриспруденция”. Работаю в сфере образования, преподаю английский язык, подготавливаю учеников к сдаче различных экзаменов, в том числе международных. В 2005 году пришла учиться в армянскую воскресную школу. С тех пор являюсь членом Пензенской региональной армянской национально-культурной автономии и активно участвую в ее жизни и развитии.
Имею опыт в организации тематических вечеров, концертов, основной целью которых является сохранение армянской культуры и традиций. В них участвуют все воспитанники армянской воскресной школы и участники вокально-хореографического ансамбля “Арагац”.
Участвую в межнациональных конференциях, молодежных форумах, культурно-массовых мероприятиях, которые организовывает правительство Пензы и Пензенской области.
В рамках участия в программе “Молодой посол диаспоры” планирую привлечь больше представителей молодого поколения в автономию для сохранения национального духа за пределами исторической Родины.