Սյուզաննա Վարդանյանը հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ է: Ունենալով ավելի քան 10 տարվա փորձ՝ նա աշխատել է հասարակայնության հետ կապերի, կառավարության և ԶԼՄ-ների հետ կորպորատիվ հարաբերությունների ձևավորման, միջոցառումների և հաղորդակցությունների պլանավորման, խնդիրներ և ճգնաժամային կառավարման, սոցիալական մեդիայի և կայքի բովանդակության մշակման ուղղություններով:
Տարիների ընթացքում Սյուզաննան աշխատել է շահույթ չհետապնդող մի շարք կազմակերպություններում՝ տրամադրելով խորհրդատվություն և աջակցություն ՄԱԿ-ի Տեղեկատվական գիտության միջազգային ակադեմիային, դաշնային և նահանգային կառավարություններին, Fortune 500-ի ցանկի ընկերություններին, առաջատար արդյունաբերական ասոցիացիաներին և ոչ առևտրային կազմակերպություններին:
Որպես Հայաստան-Կանադա առևտրաարդյունաբերական պալատի համահիմնադիր՝ Սյուզաննան զբաղվում է հանրային և մասնավոր հատվածի հաճախորդների հետ կապի և հասարակայնության հետ կապերի հարցերի լայն շրջանակով:
Սկսելով իր կարիերան 21 տարեկանում՝ նա զգալի փորձ է կուտակել հանրային կապերի ոլորտում դաշինքներ ստեղծման և ղեկավարման ուղղությամբ:
Ավարտելով Կանադայի Մոնրեալի Կոնկորդիա համալսարանը՝ մագիստրոսի կոչում է ստացել հասարակական և միջազգային հարաբերությունների ոլորտում:
Նա ամուսնու և երկու երեխաների հետ մշտական բնակության է տեղափոխվել Հայաստան և «իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմում։

Сюзанна Вартанян - специалист по связям с общественностью с обширным профессиональным опытом управления в государственном и частном секторах. Имея более 10 лет опыта работы, она занималась связями с общественностью, корпоративными связми, планированием мероприятий, кризисным управлением, управлением социальными сетями и контентом веб-сайтов, работала с правительством и средствами массовой информации.
На протяжении многих лет Сюзанна работала в нескольких некоммерческих организациях, предоставляла консультации и помощь в области коммуникаций и связей с общественностью Международной академии информатизации, входящей в состав ООН, федеральным и местным органам власти, компаниям из списка Fortune 500, ведущим отраслевым ассоциациям и некоммерческим организациям.
Будучи соучредителем Торгово-промышленной палаты Армения-Канада, Сюзанна занимается широким спектром вопросов коммуникаций и связей с общественностью для клиентов государственного и частного сектора во многих областях.
Начав свою карьеру в возрасте 21 года, она накопила значительный опыт в создании и управлении альянсами в области коммуникаций и связей с общественностью.
Она получила степень магистра в области общественных и международных отношений в университете Конкордия в Монреале, Канада.