Սյուզաննա Վարդանյանը հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ է: Ունենալով ավելի քան 10 տարվա փորձ՝ նա աշխատել է հասարակայնության հետ կապերի, կառավարության և ԶԼՄ-ների հետ կորպորատիվ հարաբերությունների ձևավորման, միջոցառումների և հաղորդակցությունների պլանավորման, խնդիրներ և ճգնաժամային կառավարման, սոցիալական մեդիայի և կայքի բովանդակության մշակման ուղղություններով:
Տարիների ընթացքում Սյուզաննան աշխատել է շահույթ չհետապնդող մի շարք կազմակերպություններում՝ տրամադրելով խորհրդատվություն և աջակցություն ՄԱԿ-ի Տեղեկատվական գիտության միջազգային ակադեմիային, դաշնային և նահանգային կառավարություններին, Fortune 500-ի ցանկի ընկերություններին, առաջատար արդյունաբերական ասոցիացիաներին և ոչ առևտրային կազմակերպություններին:
Որպես Հայաստան-Կանադա առևտրաարդյունաբերական պալատի համահիմնադիր՝ Սյուզաննան զբաղվում է հանրային և մասնավոր հատվածի հաճախորդների հետ կապի և հասարակայնության հետ կապերի հարցերի լայն շրջանակով:
Սկսելով իր կարիերան 21 տարեկանում՝ նա զգալի փորձ է կուտակել հանրային կապերի ոլորտում դաշինքներ ստեղծման և ղեկավարման ուղղությամբ:
Ավարտելով Կանադայի Մոնրեալի Կոնկորդիա համալսարանը՝ մագիստրոսի կոչում է ստացել հասարակական և միջազգային հարաբերությունների ոլորտում:
Նա ամուսնու և երկու երեխաների հետ մշտական բնակության է տեղափոխվել Հայաստան և «իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմում։

Suzanne Vartanian is a public relations strategist with extensive professional management experience in the public and private sectors. With over 10 years of experience, she has been engaged in community, government, and media relations; corporate communications; events and communications planning; issues and crisis management; social media and website content management.
Active with several nonprofit organizations over the years, Suzanne has provided communications and public relations counsel and assistance to the UN affiliated International Informatization Academy, federal and provincial governments, fortune 500 companies, leading industry associations, and not-for-profit organizations.
As co-founder of the Armenia - Canada Chamber of Commerce, Suzanne manages a broad range of communications and public affairs issues for public and private sector clients in many fields.
Beginning her career at the age of 21, she has gained considerable experience in assembling and managing alliances to meet communications and public affairs objectives.
A graduate from Concordia University in Montreal, Canada, she holds a master’s degree in public and international affairs. Her passion for effective communication and dedication to maintaining ethical standards in PR have earned her the respect of both clients and colleagues.
More recently, her love and devotion to her nation paved the way for her permanent move to Armenia with her husband and two children. She now works at the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia.