Մարտինա Քարդաշյան-Սիգեր
Մարտինա Քարդաշյան-Սիգերը ծնվել և մեծացել է ԱՄՆ-ում: Նա նաև սովորել և աշխատել է Մեծ Բրիտանիայում, Ռուսաստանում և Հայաստանում:
Մարտինան մագիստրոսի կոչում է ստացել Օքսֆորդի համալսարանի Սուրբ Անտոնի քոլեջում՝ Մերձավոր Արևելքի ուսումնասիրությունների բնագավառում: Նրա թեզի հետազոտությունը կենտրոնացած էր Իրանի պետական բարեփոխումների վրա (1963-1979)` ուսումնասիրելով հողային բարեփոխումների ազդեցությունը գյուղատնտեսության և գորգագործության ոլորտում կանանց դերի, ինչպես նաև ամուսնալուծությունների և երեխաների խնամակալության բարեփոխումների ազդեցությունը կանանց ֆինանսական կարգավիճակի վրա: Նա նաև միջազգային հարաբերությունների պատմության մագիստրոսի կոչում է ստացել Լոնդոնի տնտեսագիտության դպրոցում:
Մարտինայի մասնագիտական պատմությունը ներառում է նաև ԱՄՆ-ում, Մեծ Բրիտանիայում և Հայաստանում շահույթ չհետապնդող կազմակերպությունների, լրատվամիջոցների և ուղեղային կենտրոնների դերի ուսումնասիրությունը: Վերջերս նա Մեծ Բրիտանիայում աշխատել է որպես տնտեսագիտության ոլորտում դասընթացավար և վարել զարգացման, քաղաքական տնտեսության և ֆինանսական շուկաների վերաբերյալ դասընթացներ:

Martina Kardashian-Sieger
Martina Kardashian-Sieger was born and raised in the US; she has also studied and worked in the UK, Russia, and Armenia.
Martina recently completed her MPhil in Modern Middle Eastern Studies at the University of Oxford, St. Antony's College. Her thesis research focused on Iranian state reforms (1963-1979), examining the impact of land reform on women’s roles in agriculture and the carpet industry, as well as the effects of divorce and child custody reforms on women's financial outcomes. She also holds an MSc in History of International Relations with Distinction from the London School of Economics.
Martina's professional background spans non-profit, media, and think-tank roles in the US, UK, and Armenia. Most recently, she worked in the UK as an Economics instructor, where she led courses on Development, Political Economy, and Financial Markets.
Martina is an avid language learner and speaks 5 languages: English, Armenian, Russian, Persian, and French.