Մարտինա Քարդաշյան-Սիգեր
Մարտինա Քարդաշյան-Սիգերը ծնվել և մեծացել է ԱՄՆ-ում: Նա նաև սովորել և աշխատել է Մեծ Բրիտանիայում, Ռուսաստանում և Հայաստանում:
Մարտինան մագիստրոսի կոչում է ստացել Օքսֆորդի համալսարանի Սուրբ Անտոնի քոլեջում՝ Մերձավոր Արևելքի ուսումնասիրությունների բնագավառում: Նրա թեզի հետազոտությունը կենտրոնացած էր Իրանի պետական բարեփոխումների վրա (1963-1979)` ուսումնասիրելով հողային բարեփոխումների ազդեցությունը գյուղատնտեսության և գորգագործության ոլորտում կանանց դերի, ինչպես նաև ամուսնալուծությունների և երեխաների խնամակալության բարեփոխումների ազդեցությունը կանանց ֆինանսական կարգավիճակի վրա: Նա նաև միջազգային հարաբերությունների պատմության մագիստրոսի կոչում է ստացել Լոնդոնի տնտեսագիտության դպրոցում:
Մարտինայի մասնագիտական պատմությունը ներառում է նաև ԱՄՆ-ում, Մեծ Բրիտանիայում և Հայաստանում շահույթ չհետապնդող կազմակերպությունների, լրատվամիջոցների և ուղեղային կենտրոնների դերի ուսումնասիրությունը: Վերջերս նա Մեծ Բրիտանիայում աշխատել է որպես տնտեսագիտության ոլորտում դասընթացավար և վարել զարգացման, քաղաքական տնտեսության և ֆինանսական շուկաների վերաբերյալ դասընթացներ:

Мартина Кардашьян-Сигер
Мартина Кардашьян-Сигер родилась и выросла в США. Она получила образование в университетах США, Великобритании и России.
Недавно Мартина окончила магистратуру (MPhil) в Оксфордском университете на факультете ближневосточных исследований, специализируясь в области политической экономки Ирана. Она успешно защитила свою диссертацию на тему государственные реформы Ирана, охватывающие период с 1963 - 1979 гг. В данной работе анализируется влияние земельной реформы на жизнь женщин, занятых в сельском хозяйстве и коврово-ткацкой промышленности. Отдельная глава посвящена семейным реформам при разводе и опеке над детьми и финансовой независимости женщин. До этого Мартина защитила диплом с отличием в Лондонской школе экономики, где получила степень магистра по истории международных отношений.
Профессиональная деятельность Мартины весьма разнообразна и охватывает сферы некоммерческих организаций, медийных органов и аналитических центров в США, Великобритании и Армении. До переезда в Армению она работала преподавателем в Лондоне и читала лекции по экономике, экономическому развитию, политической экономии и финансовым рынкам.