Արման Աբրահամյանը ծնվել և մեծացել է Մոսկվայում: Նա գերզանցությամբ ավարտել է Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանը՝ կրթական աստիճաներից յուրաքանչյուրում: 2021թ.-ին նրան շնորհվել է գիտությունների թեկնածուի աստիճան՝ «Քաղաքագիտությանտեսություն և փիիսոփայություն» մասնագիտությամբ: Զբաղվում է ազգային ինքնությունների, գաղափարախոսությունների զարգացման և այլ հարակից թեմաների ուսումնասիրությամբ:
Բացի հետազոտական գործունեությունից, զբաղվել է նաև գիտաժողովների կազմակերպմամբ (մասնավորապես՝ եղել է Մոսկվայում ՄԱԿ-ի մոդել համաժողովների ակտիվ կազմակերպիչ, հանդես է եկել որպես փորձագետ): Մասնակցել է նաև համալսարանի ինքնակառավարմանը, նախագծերի կառավարմանը, իրականացրել է թարգմանչական գործունեություն (HarvardBusiness Review Russia-ի հետ համագործակցությամբ):
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ Բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտե, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարություն:

Arman Abramian was born and raised in Moscow. He is a Lomonosov Moscow State University graduate who received a diploma with honors at every level of his education. In 2021, he defended his thesis and received a Cand.Sc./Ph.D. degree in Theory and Philosophy of Politics. The scope of his research interests include the development of national identities, ideologies, and a range of related topics.
In addition to his scientific endeavors, Arman also has experience in organizing conferences (in particular, he was an active member of the Model UN movement and often took part as a conference expert), university self-governance, project management, and translation activities (Harvard Business Review Russia).
iGorts Placement: Higher Education and Science Committee, Ministry of Education, Science, Culture and Sports RA.