Մանուշակը Երևան է տեղափոխվել Ռուսաստանի Եկատերինբուրգ քաղաքից։ Ավարտել է Միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտը (ՄԻՀ) և ունի թարգմանչական և լեզվաբանական ուսումնասիրությունների մասնագետի դիպլոմ։ Նա համաժամանակյա և գրավոր թարգմանիչ է: Ինստիտուտում սովորելու ընթացքում որպես թարգմանիչ աշխատել է միջազգային միջոցառումներում, այդ թվում՝ INNOPROM, World Cup 2018, Le CREA Folles Journées, Հաշմանդամություն ունեցող անձանց առաջին համաշխարհային կոնգրես, Եվրասիական երիտասարդական տնտեսական ֆորում և այլն: Այժմ Մանուշակը ուսումը շարունակում է Հայ-ռուսական համալսարանի «Անձի հոգեբանություն» մագիստրոսական ծրագրում:
Մանուշակը չորս տարի դասավանդել է Ուրալի դաշնային համալսարանում, որի ընթացքում աշխատել է ավելի քան 1000 ուսանողների հետ:
2015 թվականից Սվերդլովսկի մարզի «Հայկական համայնք «ԱՆԻ-ԱՐՄԵՆԻԱ»» տարածաշրջանային հասարակական կազմակերպության անդամ է։ 2018 թվականից համակարգում է սոցիալական ցանցերի և արտաքին նախագծերի ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։ Կորոնավիրուսային վարակի շրջանում համայնքային աշխատանքն ամբողջությամբ տեղափոխվել է առցանց հարթակ, որի շրջանակներում Մանուշակի ղեկավարությամբ հաջողությամբ իրականացվել են մի շարք ծրագրեր՝ քաղաքային և մարզային մակարդակներում։ Անցկացվել են նաև առցանց տարբեր հանդիպումներ՝ անդրադառնալով հայրենադարձությանը, մասնագիտական զբաղվածությանը, կամավորական ծրագրերին և նախագծերին:

Манушак переехала в Ереван из Екатеринбурга, Россия. Они окончила Институт Международных Связей (ИМС) и имеет диплом специалиста в области перевода и переводоведения. Она практикующий устно-последовательный и письменный переводчик. За время обучения в институте работала в качестве переводчика на международных мероприятиях: INNOPROM, World Cup 2018, Le CREA Folles Journées, The First World Congress Of Persons With Disabilities, Eurasian Youth Economic Forum и т.д. Сегодня Манушак учится в магистратуре в Российско-Армянском Университете (РАУ) на кафедре психологии.
В Уральском Федеральном Университете она преподавала 4 года. За 4 года она проработала с более чем 1000 студентами с 1 по 4 курсы, как гуманитарного направления, так и со студентами технических специальностей.
С 2015 является членом Региональной общественной организации «Армянская община «АНИ-Армения» Свердловской области. С 2018 года Манушак занимала должность руководителя отдела СММ и координатором внешних проектов. В период коронавирусной инфекции работа общины полностью перешла в цифровую площадку, где под руководством Манушак были выполнены несколько различных проектов муниципального, общегородского и областного уровней. А также онлайн встречи на платформах социальных сетей общины, где были проведены ознакомительные встречи на тему репатриации, профессионального трудоустройства, волонтерских программ и проектов, а также ознакомление с программами для подростков.