2019-2020թթ. - Վարշավայի համալսարանում երիտասարդ ակադեմիկների համար կրթաթոշակային ծրագիր
2016-2017թթ. - Վրոսլավի համալսարանում (Լեհաստան) Միջմշակութային կառավարման հետազոտության ծրագրի մասնակից, գերազանցության դիպլոմ
2011-2014 թթ. - ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների դիվանագիտության մագիստր
2007-2011թթ. - ԵՊՀ Միջազգային հարաբերությունների և դիվանագիտության բակալավր
2023 թ. օգոստոսի 23-ից մինչ այժմ - Լեհաստանում Սփյուռքի գործերի հանձնակատար
2018թ.-ից մինչ այժմ - Վարշավայում Լեհ-հայկական հիմնադրամի տնօրեն
2015-2018 թթ. - ՀՀ մշակույթի նախարարության Միջազգային հարաբերությունների բաժնի առաջին կարգի մասնագետ
2013-2014թթ. - Dasaran.am նախագծում որպես խմբագիր, դպրոցի համակարգող
- Հայերեն (մայրենի)
- Անգլերեն (գերազանց)
- Լեհերեն (գերազանց)
- Իսպաներեն (բավարար)
ԵՄ Արևելյան գործընկերության հարթակ 4 «Contacts between People» համաժողովում ՀՀ մշակույթի նախարարության ներկայացուցիչ - Բրյուսել, Բելգիա, 2015թ. դեկտեմբերի 13-ից 15-ը
Եվրոպական մշակութային մայրաքաղաքների համալսարանական ցանցի 10-րդ միջդիսցիպլինար կոնֆերանս - Վրոցլավի համալսարան, 2016թ. hոկտեմբերի 17-ից 18-ը
Elsevier հրատարակչական ընկերություն, հեղինակային աշխատաժողով - Վրոցլավի տեխնոլոգիական համալսարան, 2016թ. նոյեմբերի 22
SIETARPolska Կոնգրես – Միջմշակութային իրավասություն (այսօրվա գլոբալացված աշխարհի բանալին)- Վրոցլավ, Լեհաստանի Հանրապետություն, 2016 նոյեմբերի 24-ից 26-ը
Տեղական ինքնակառավարման մարմինների III եվրոպական կոնգրես /Կրակով, Լեհաստան, 2017թ. մարտի 27-ից 28-ը
Բիենալե 57-րդ միջազգային արվեստի ցուցահանդես-Հայկական տաղավարի համակարգողի օգնական /Վենետիկ, Իտալիա, 2017թ. մայիսի 8-ից 13-ը
Ֆրանկֆուրտի գրքի տոնավաճառ-Հայկական տաղավարի համակարգող Ֆրանկֆուրտ, Գերմանիա, 2017թ. հոկտեմբերի 10-ից 16-ը

2019-2020 гг. - Стипендиальная программа для молодых ученых Варшавского университета
2016-2017 гг. - Участник исследовательской программы межкультурного менеджмента Вроцлавского университета (Польша), диплом с отличием
2011-2014 гг. - Магистр дипломатии международных отношений ЕГУ
2007-2011 гг. - Бакалавр международных отношений и дипломатии ЕГУ
С 23 августа 2023 года по настоящее время – уполномоченный по делам диаспоры в Польше.
С 2018 г. по настоящее время – директор Польско-армянского фонда в Варшаве.
2015-2018 гг. - специалист первого разряда управления международных связей Министерства культуры РА.
2013-2014 гг. - Проект Dasaran.am в качестве редактора, координатора школы
- Польский (отлично)
- Испанский (разговорный)
Представитель Министерства культуры РА на форуме 4-й Платформы Восточного партнерства ЕС «Контакты между людьми» - Брюссель, Бельгия,
13 по 15 декабря 2015 г.
10-я Междисциплинарная конференция Университетской сети культурных столиц Европы – Вроцлавский университет, 17 по 18 октября 2016 г.
Издательство Elsevier, Авторская мастерская – Вроцлавский технологический университет, 2016 г. 22 ноября
Конгресс SIETARPolska - Межкультурная компетентность (ключ к современному глобализированному миру) - Вроцлав, Республика Польша, 24-26 ноября 2016 г.
III Европейский конгресс органов местного самоуправления/Краков, Польша, 27 по 28 марта 2017 г.
57-я Международная художественная выставка-биеннале – помощник координатора Армянского павильона / Венеция, Италия, 8 по 13 мая 2017 г.
Франкфуртская книжная ярмарка – координатор армянского павильона, Франкфурт, Германия, 10 по 16 октября 2017 г.
Лейпцигская книжная ярмарка – координатор армянского павильона/Лейпциг, Германия, 14 по 19 марта 2018 г.