1996-1997թթ. - Կոպենհագենի NIELS BROCK CBC բիզնես քոլեջ (աշխատաշուկայի կրթության քսանմեկ մասնագիտական առարկաների դասընթացների վկայականներ)
1991թ. - Երևանի Պոլիտեխնիկական ինստիտուտի կիբեռնետիկայի ֆակուլտետ
2024 թվականի ապրիլի 22-ից մինչ այժմ - Դանիայում սփյուռքի գործերի հանձնակատար
2020թ.-ից աշխատում է «Danish Refugee Council» բարեգործական ՀԿ-ում, որտեղ 2022թ.-ին աշխատողների կողմից ընտրվել է արհմիության նախագահ և 2023 թ.-ին ստացել վկայական` «Հիմնական ուսուցում արհմիությունների ներկայացուցիչների համար»:
2018-2019թթ. աշխատել է EGMONT PUBLISHING A/S մասնավոր ամսագրերի և թվային լրատվամիջոցների ֆինանսական բաժնում:
2015-2017թթ. աշխատել է ATP - Եվրոպայի խոշորագույն կենսաթոշակային ընկերության «Միջազգային թոշակ» բաժնում՝ որպես բանկային փոխանցումների և հաշիվների ֆինանսական պատասխանատու:
1998-2014թթ. աշխատել է Կոպենհագենի քաղաքապետարանին ենթակա պետական տարբեր հաստատությունների ֆինանսական բաժիններում և միարժամանակ որպես պետական աշխատող 2003 թ.-ին ստացել է սովորելու իրավունք COK-Հանրային իրավասությունների զարգացման կենտրոնում:
1983-1993թթ. աշխատել է Հայէլեկտրոմեքենաշինական գործարանում նախ որպես մոնտաժող, հետո ավագ տեխնոլոգ, այնուհետև որպես աշխատանքային ինժեներ:
- 2009-Present: Board Member of the Hans Christian Kofoed Charitable Foundation of Vardashen
- 2005: Founder of the Armenian-Danish Danarmen Association, engaged in charity work, established the Tavush football club and provided support to various NGOs
- Դանիերեն
2022թ․-ից Կոպենհագենի Բիսպեբյերգ տեղական կոմիտեի անդամ
2009թ.-ից Վարդաշենի Հանս Քրիստիան Կոֆոեդ բարեգործական հիմնադրամի խորհրդի անդամ
2005թ.-ին հիմնադրել է Հայ-դանիական «Դանարմեն» ասոցիացիան, զբաղվել է բարեգործությամբ, հիմնադրել է Տավուշի ֆուտբոլային ակումբը և աջակցել մի շարք ՀԿ-ների գործունությանը:

2011 г. – «Квалификация ВВУ местного государственного управления»
1996-1997 - Бизнес-колледж NIELS BROCK CBC в Копенгагене (сертификаты на курсы по двадцати одному профессиональному предмету образования на рынке труда)
1991 г. – Факультет кибернетики Ереванского политехнического института.
С 22 апреля 2024 г. – по настоящее время – уполномоченный по делам диаспоры в Дании.
С 2020 – по настоящее время - Благотворительная общественная организация «Датский совет по делам беженцев». В 2022 году избран президентом профсоюза, в 2023 году получил сертификат «Базовая подготовка представителей профсоюза».
2018-2019 - Работал в финансовом отделе частных журналов и цифровых медиа компании EGMONT PUBLISHING A/S.
2015-2017 гг. – Международный пенсионный департамент ATP, крупнейшая пенсионная компания Европы, занимала должность финансового директора, отвечавшего за банковские переводы и счета.
1998-2014 гг. - занимала должности в финансовых отделах различных государственных учреждений муниципалитета Копенгагена. По совместительству, как государственный служащий, в 2003 году получил право на обучение в ЦОК-Центре развития общественных компетенций.
1983-1993 гг. – работала на Армянском электромеханическом заводе сначала сборщиком, затем до старшего технолога и, наконец, инженером.
- 2009-Present: Board Member of the Hans Christian Kofoed Charitable Foundation of Vardashen
- 2005: Founder of the Armenian-Danish Danarmen Association, engaged in charity work, established the Tavush football club and provided support to various NGOs
- Датский
С 2022 г. – Член местного комитета Биспебьерга в Копенгагене.
С 2009 года – член правления Вардашенского благотворительного фонда Ганса Христиана Кофоеда.
В 2005 году основала армяно-датскую ассоциацию «Данармен», занималась благотворительностью, основалa футбольный клуб «Тавуш», оказывала поддержку различным общественным организациям.