2000-2008 թթ. սովորել է Մատեյ Բել համալսարանի Քաղաքական գիտություններ և միջազգային հարաբերություններ ֆակուլտետի ասպիրանտուրայում
2001թ.-ին շնորհվել է գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան
1995–2000թթ․-ին սովորել է Մատեյ Բել համալսարանի «Քաղաքական գիտություններ և միջազգային հարաբերություններ» ֆակուլտետի մագիստրատուրայում
2024 թվականի ապրիլի 30-ից Սփյուռքի գործերի հանձնակատար Սլովակիայում
2004թ.-ից սլովակերենի, ռուսերենի, հայերենի պաշտոնական պետական լիցենզավորմամբ թարգմանիչ
2017թ.-ից «THE PRESENT» զբոսաշրջային ընկերություն
2022թ.-ից մեդիայի և հանրային կապերի ոլորտում աշխատանք Հայաստանի մասնավոր հատվածում
2018-2022թթ.-ին Սլովակիայի Հանրային հեռուստատեսության և ռադիոյի (4 հեռուստաալիք և 9 ռադիոալիք) ընթացիկ նորությունների բաժնի տնօրեն
2016-2017թթ.-ին Սլովակիայի Հանրապետության կրթության, գիտության, հետազոտությունների և սպորտի նախարարություն հաղորդակցության բաժնի ղեկավար
2011-2015թթ.-ին «Eustream» ընկերության մամուլի խոսնակ, Սլովակիայի գազատրանսպորտային համակարգի հաղորդակցության պատասխանատու
2010-2011թթ.-ին Սլովակիայի գազիային ընկերության (SPP) կորպորատիվ հաղորդակցության, հանրային կապերի և մարկետինգի պատասխնատու
2010թ.-ին World EXPO Shanghai 2010 համաշխարհային ցուցահանդեսում Սլովակիայի Հանրապետության պաշտոնական ներկայացուցչության հասարակայնության հետ կապերի և մարկետինգի բաժնի ղեկավար
2008-2010թթ.-ին Սլովակիայի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և մամուլի բաժնի ղեկավար
2000 – 2008թթ.-ին Սլովակիայի հանրային հեռուստատեսություն (RTVS), միջազգային նորությունների բաժնի լրագրող
1997-2000թթ.-ին Jerikos մասնավոր ախտորոշիչ և ասեղնաբուժության կենտրոնի մարկետինգի և գովազդի բաժնի մենեջեր
- Սլովակերեն (գերազանց)
- Անգլերեն (լավ)
- Ռուսերեն (լավ)
- Իսպաներեն (բավարար)
Սլովակիայի լրագրողների միության անդամ
«Լրագրողների մրցանակ 2005»՝ շնորհված «Բաց հասարակություն» հիմնադրամի կողմից
Հեռուստատեսության և ռադիոյի միջազգային ակադեմիայի կողմից անցկացվող լրագրողների մրցույթի հաղթող (2006)
Հատուկ շնորհակալագիր Ֆրանցիսկոս պապից՝ Սլովակիա կատարած իր քառօրյա այցի մասին ԶԼՄ-ներում լուսաբանման համար (սեպտեմբերի 12-15, 2021թ.)
Հեղինակել է Հայոց ցեղասպանության մասին «Լռության 100 տարի» գիրքը, որը 2015թ. ապրիլից Սլովակիայի գրախանութների և գրադարանների ցանցում է:

2000-2008: Аспирантура в области политологии и международных отношений в Университете Матея Бела.
1995-2000 – Магистерская программа по политологии и международным отношениям в Университете Матея Бела.
С 30 апреля 2024 г. – по настоящее время – уполномоченный по делам диаспоры в Словакии.
С 2004 – по настоящее время – лицензированный переводчик словацкого, русского, армянского языков.
С 2017 – по настоящее время - Туристическая компания НАСТОЯЩЕЕ
С 2022 – по настоящее время – Экспертиза в сфере СМИ и связей с общественностью в частном секторе Армении.
2018-2022 – директор отдела новостей Словацкого общественного телевидения и радио (4 телеканала и 9 радиоканалов).
В 2016-2017 гг. – руководитель отдела коммуникаций Министерства образования, науки, исследований и спорта Словацкой Республики.
В 2011-2015 гг. – пресс-секретарь компании Eustream, отвечавшей за связь газотранспортной системы Словакии.
В 2010-2011 гг. – руководитель отдела корпоративных коммуникаций, связей с общественностью и маркетинга Словацкой газовой компании (СПП).
В 2010 г. – руководитель отдела по связям с общественностью и маркетингу официального представительства Словацкой Республики на Всемирной выставке ЭКСПО Шанхай 2010.
В 2008-2010 гг. – начальник отдела по связям с общественностью и прессе Министерства экономики Словацкой Республики.
2000–2008 Словацкое общественное телевидение (RTVS), репортер отдела международных новостей.
В 1997-2000 годах менеджер отдела маркетинга и рекламы Частного центра диагностики и акупунктуры «Jerikos».
- Словацкий (отлично)
- Английский (хорошо)
- Русский (хорошо)
- Испанский (удовлетворительно)
Член Словацкого союза журналистов
Награжден премией «Журналисты 2005» Фонда «Открытое общество».
Победитель конкурса журналистов Международной академии телевидения и радио в 2006 году.
Получил специальное благодарственное письмо от Папы Франциска за освещение в СМИ четырехдневного визита Папы в Словакию с 12 по 15 сентября 2021 года.