Ես Սուսաննա Ղարիբյանն եմ, 21 տարեկան։ Սովորում եմ Վարշավայի կարդինալ Ստեֆան Վիշինսկու անվան համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետի երրորդ կուրսում: Մանկուց ակտիվորեն մասնակցել եմ Լեհաստանում հայ համայնքի կողմից կազմակերպվող միջոցառումներին: Հայկական մշակույթի հետ իմ ուղին սկսվել է Վարշավայի հայկական կիրակնօրյա դպրոցում, որտեղ որպես աշակերտուհի ծանոթացել եմ մեր ժողովրդի ավանդույթներին ու մշակույթին: Տարիների ընթացքում սկսել եմ գործել որպես կամավոր՝ մասնակցելով մշակութային տարբեր միջոցառումների:
Մեկ տարի է, ինչ Եվրոպայի հայերի միության անդամ եմ:
Լեհաստանում Հայկական երիտասարդական կազմակերպության համահիմնադիրներից մեկն եմ, որը կյանքի է կոչվել 2024 թվականին: Այն շուտով կսկսի իրականացնել մշակված նախագծերը: Այս կազմակերպությունը հնարավորություն կտա ակտիվորեն աջակցել Լեհաստանի հայ համայնքին և լեհահայ երիտասարդությանը:
Իմ հիմնական նպատակն է Լեհաստանում համախմբել որքան հնարավոր է շատ հայ երիտասարդների, որպեսզի իրականացվող նախագծերի միջոցով վերջիններս կարողանան ավելի լավ ծանոթանալ իրենց հայրենիքին: Համոզված եմ, որ այդ միջոցով ինձ կհաջողվի ամրապնդել Լեհաստանի հայկական համայնքի երիտասարդական թևը:
Որպես Լեհաստանի հայկական համայնքի ներկայացուցիչ՝ կանեմ ամեն ինչ, որ արժանի կապող օղակ դառնամ լեհահայ համայնքի և Հայաստանի միջև: Համոզված եմ, որ ամեն փոքր գործունեություն կարող է մեծ դեր խաղալ մեր երկրի և հայրենիքից հեռու բնակվող մեր հայրենակիցների ապագայի համար։

Я Сусанна Гарибян, мне 21 год. Я учусь на третьем курсе юридического факультета имени Стефана Вышинского. Принимаю активное участие в мероприятиях, организованных армянской общиной Польши. Выступала волонтером, участвуя в различных культурных мероприятиях.
Я уже год являюсь членом Союза армян Европы.
Я являюсь одним из соучредителей Армянской молодежной организации в Польше, которая была создана в 2024 году. В ближайшее время мы приступим к реализации разработанных проектов. Эта организация даст возможность активно поддерживать польско-армянскую общину.
Моя главная цель – собрать как можно больше армянской молодежи в Польше, чтобы они могли лучше узнать свою родину посредством реализованных проектов.
Как представитель армянской общины Польши, я сделаю все, чтобы стать достойным связующим звеном между польско-армянской общиной и Арменией. Уверен, что каждое маленькое мероприятие может сыграть большую роль для будущего нашей страны и проживания наших соотечественников, живущих вдали от родины.