- 2012-2014 թթ. - «Whittier» իրավաբանական դպրոց, Իրավաբանական դոկտորի աստիճան (Կոստա Մեսա, Կալիֆորնիա)
- 2007-2010 թթ. - Նյու Մեքսիկոյի համալսարան, Համալսարանական ուսումնասիրությունների բակալավրի աստիճան (Ալբուկերկ, Նյու Մեքսիկո)
- 2022 թվականից մինչ օրս - «Portland Legal Group»-ի կառավարող անդամ և հիմնադիր (Փորթլենդ, Օրեգոն)
- 2017 թվականից մինչ օրս - «Nevada Legal Group»-ի կառավարող անդամ և հիմնադիր (Լաս Վեգաս, Նևադա)
- 2014-2016 թթ. - Նյու Մեքսիկոյի քրեական իրավունքի գրասենյակի փաստաբան (Ալբուկերկ, Նյու Մեքսիկո)
Համայնքային գործունեություն
- 2022 թվականից մինչ օրս հանդիսանում է Լաս Վեգասի Հայ Առաքելական եկեղեցու ծխական խորհրդի քարտուղար (Լաս Վեգաս, Նևադա)
- 2023 թվականին Փաստաբանների ամերիկյան ինստիտուտի կողմից արժանացել է «Լավագույն իրավաբան» հավաստագրի։
- 2023 թվականին իր կողմից ղեկավարվող իրավաբանական ընկերությունն արժանացել է ԱՄՆ-ի Փաստաբանների ազգային ինստիտուտի «Տարվա ընկերություն» մրցանակին:
- 2023 թվականին արժանացել է «Անձնական վնասվածքների մասին օրենքի գերազանցության իրավաբաններ» հավաստագրի։
- 2022 և 2023 թվականներին իր կողմից ղեկավարվող իրավաբանական ընկերությունն արժանացել է Փաստաբանների ամերիկյան ինստիտուտի «Լավագույն իրավաբանական ընկերություն» հավաստագրի։
- 2022 թվականին արժանացել է ԱՄՆ-ի Փաստաբանների ազգային ինստիտուտի կողմից տրված «Անձնական վնասվածքների հարցերով Ամերիկայի լավագույն դատավարական փաստաբան» հավաստագրի։
- 2022 թվականին ընդգրկվել է ԱՄՆ Ազգային դատավարության փաստաբանների լավագույն 100-ի վարկանիշային ցուցակում:
- 2021 թվականին ընդգրկվել է ԱՄՆ Ազգային դատավարության իրավաբանների լավագույն 40-ի վարկանիշային ցուցում:

- 2012-2014 гг. – Юридическая школа Уиттиера, степень доктора юридических наук (Коста Меса, Калифорния)
- 2007-2010 гг. – Университет Нью-Мексико, бакалавр университетских исследований (Альбукерке, Нью-Мексико)
- С 2022 г. по настоящее время – управляющий член и основатель Portland Legal Group (Портленд, Орегон)
- С 2017 г. по настоящее время – управляющий член и основатель Nevada Legal Group (Лас-Вегас, Невада)
- 2014 - 2016 гг. – Адвокат Управления уголовного права Нью-Мексико (Альбукерке, Нью-Мексико)
-
С 2021 года по сегодняшний день является секретарем приходского совета Армянской Апостольской церкви Лас-Вегаса (Лас-Вегас, Невада)
- В 2023 году возглавляемая им юридическая фирма была удостоена награды «Фирма года» Национального института адвокатов США.
- В 2023 году получил сертификат «Лучший юрист» Американского института адвокатов.
- В 2023 году ему был присвоен сертификат «Выдающиеся юристы в области права по травмам».
- В 2022 и 2023 годах управляемая им юридическая фирма была удостоена сертификата «Лучшая юридическая фирма» Американского института адвокатов.
- В 2022 году Национальный институт адвокатов США наградил его званием «Лучший в Америке юрист по делам о телесных повреждениях».