Լուսինե Ղազարյանը (Բայաթյան) ծնվել և մեծացել է Հայաստանում։ 2011թ․ ավարտել է Վալերի Բրուսովի անվան Երևանի պետական լեզվաբանական համալսարանի բակալավրը՝ Լեզվաբանություն (անգլերեն), իսկ 2013թ․ մագիստրատուրան՝ Լեզվաբանություն և տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ մասնագիտություներով։
2013թ․ տեղափոխվել է Կրասնոդար։ 2015թ․ նշանակվել է ՀԱՈՒՍԵ Կրասնոդարի և Հյուսիսային Կովկասի Հայոց Թեմի Եկեղեցասեր Երիտասարդաց Միության Կենտրոնական գրասենյակի համակարգող, 2019թ.՝ ատենապետ։ 2016-2020թթ․ զուգահեռաբար աշխատել է թեմական «Վարդանյան» կրթա-մշակութային կենտրոնի «Արմատ» դահլիճում՝ որպես հնչունային օպերատոր, այնուհետև՝ դահլիճի պատասխանատու։ 2022թ․ նշանակվել է կրթա-մշակութային կենտրոնի և Հայկակակ «Արմատ» կիրակնօրյա դպրոցի տնօրենի օգնական։ Իրագործել է տարբեր մասշտաբի կրթական-մշակութային, հոգևոր-ազգային և հայապահպան նախագծեր և միջոցառումներ թե՛ Թեմի և համայնքի տարածքում, թե՛ Հայաստանում:
2016թ․ դիզայներ Գայանե Բայաթյանի հետ հիմնադրել է BAYATYAN բրենդը: Նույն թվականին աշխատել է «ՀԱՅԿ» կինոընկերության «Արշալույս» ֆիլմում:
2021թ․-ից իրականացնում է Կրասնոդարի՝ Սփյուռքի առաջին երիտասարդ դեսպանի առաքելությունը:
2023թ․ աշխատել է Ջիվան Ավետիսյանի «Վերածնվածը» ֆիլմի քաստինգի թիմում:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատում է Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի Միջազգային կապերի բաժնում։

Лусине Казарян (Баятян) родилась и выросла в Армении. В 2011г. окончила Ереванский государственный лингвистический университет имени В. Брюсова, бакалавриат по специальности «Лингвистика (английский язык)», а в 2013г. - магистратуру по специальности «Лингвистика и информационные технологии».
В 2013г. переехала в Краснодар. В 2015г. была назначена координатором Центрального офиса Молодежной организации Епархии Краснодарской и Северокавказской Святой Армянской Апостольской Православной Церкви, а в 2019г. стала ее председателем. 2016-2020гг. параллельно работала звуко-оператором, а затем заведующим Кино-концертного зала «Армат» Епархиального культурно-образовательного центра «Варданян». В 2022г. была назначена помощником директора Епархиального культурно-образовательного центра «Варданян» и Армянской воскресной школы «Армат». Организовала различные культурно-образовательные, духовно-национальные и патриотические проекты и мероприятия как в пределах Епархии и армянской общины, так и в Армении.
В 2016г. вместе с дизайнером Гаяне Баятян основала бренд дизайнерской одежды BAYATYAN. В том же году участвовала в съемках фильма «Аршалуйс» кинокомпании «АЙК».