Մարտիրոսը ծնվել և մեծացել է Լիբանանի Այնճար գյուղում: 2010 թվականին Լիբանանի միջազգային համալսարանում ստացել է միջազգային բիզնեսի կառավարման բակալավրի աստիճան:
Համալսարանն ավարտելուց հետո նա անմիջապես սկսել է իր գործունեությունը խորհրդատվական ոլորտում, աշխարհի տարբեր երկրներում: Մարտիրոսը աշխատել է տարբեր արդյունաբերական ստարտափների հետ, օգնել բիզնեսի ստեղծման և ընդլայնման հարցերում։ Լինելով ֆինանսական խորհրդատու և օգտագործելով իր ֆինանսական շուկաների մասին գիտելիքները՝ մի շարք ներդրողների օգնել է ավելացնել իրենց եկամուտները:
Մարտիրոսը սովորել է նաև Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում և 2020 թվականին ստացել ջութակահարի մագիստրոսի կոչում: Ելույթ է ունեցել տարբեր անսամբլների և քառյակների հետ և ավելի քան ութ տարի աշխատել է որպես մենակատար և երկրորդ ջութակի բաժնի ղեկավար Լիբանանի գերմանական մշակութային կենտրոնի Բարոկկո համույթում:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակներում աշխատավայր՝ ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոն:

Mardiros Palazian was born and raised in Anjar, Lebanon.
In 2010, he graduated from the Lebanese International University with a bachelor’s degree in International Business Management. He quickly transitioned into consulting and advisory roles across various regions, playing a key role in helping industrial startups launch and scale their operations. As a financial advisor, he applied his extensive knowledge of financial markets to successfully grow multiple investor portfolios.
For over eight years, Mardiros performed as a soloist and second violin section leader with the Barock Ensemble at the German Cultural Center in Lebanon, in addition to collaborating with various ensembles and quartets. Building on his passion for music, he pursued further education and, in 2020, completed a master’s degree in violin performance from the Yerevan State Conservatory named after Komitas.
iGorts Placement: Repatriation and Integration Center of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia.