Մերի Գրիգորյանը ծնվել է Հայաստանում, մեծացել՝ Ռուսաստանում։
Մերին ձեռնարկատեր և տնտեսագետ է, աուդիտի, բիզնես-մարքեթինգի և նախագծերի կառավարման ոլորտում ավելի քան 7 տարվա փորձով։
Մերին գերազանցությամբ ավարտել է Ռուսաստանի միջազգային կապերի համալսարանը՝ ստանալով տնտեսագիտության ոլորտում բակալավրի աստիճան, սովորել է հաշվապահություն, բիզնես մարքեթինգ և աուդիտ Երևանի Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանում, ինչպես նաև ուսուցում է ստացել Ուրալյան պետական հանքարդյունաբերության համալսարանում՝ ստանալով հաշվապահի որակավորում հանքարդյունաբերության ոլորտում։
Մերին զբաղվում է Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, պետական կառավարման թվայնացման և միջազգային ընկերություններում կառավարման ոլորտի գիտական հետազոտություններով:
Մերիի մասնագիտական փորձը ներառում է աշխատանք միջազգային և ռուսական աուդիտորական ընկերություններում, ինչպես նաև «Էկո-Ագրո» գյուղատնտեսական ընկերությունում, որտեղ նա մշակել և իրականացրել է դրամաշնորհային ծրագրեր և համակարգել վաճառքը տարածաշրջանում:
Մերին նաև «GRIGORIAN GROUP»-ի հիմնադիրն ու ղեկավարն է, որը զբաղվում է խորհրդատվությամբ, բիզնես գործընթացների օպտիմալացմամբ և բիզնեսի թվայնացմամբ։

Мери Григорян родилась в Армении и выросла в России. Она является предпринимателем и экономистом с более чем 7-летним опытом работы в области аудита, бизнес-маркетинга и управления проектами.
Мери с отличием окончила Институт международных связей в Екатеринбурге, получив степень бакалавра экономики. Также она изучала бухгалтерский учет, бизнес-маркетинг и аудит в Ереванском университете имени Месропа Маштоца и прошла стажировку в Уральском государственном горном университете, получив квалификацию бухгалтера в области добычи полезных ископаемых.
Её научные исследования охватывают такие области, как социально-экономическое развитие Армении, цифровизация государственного управления и менеджмент в международных компаниях.
В профессиональной карьере Мери работала в международных и российских аудиторских компаниях, а также в сельскохозяйственной компании «Эко-Агро», где она разрабатывала и реализовывала грантовые программы и координировала продажи в регионе.
Мери является основателем и руководителем компании GRIGORIAN GROUP, которая предоставляет услуги в области консалтинга, оптимизации бизнес-процессов и цифровизации бизнеса.