Մերի Գրիգորյանը ծնվել է Հայաստանում, մեծացել՝ Ռուսաստանում։
Մերին ձեռնարկատեր և տնտեսագետ է, աուդիտի, բիզնես-մարքեթինգի և նախագծերի կառավարման ոլորտում ավելի քան 7 տարվա փորձով։
Մերին գերազանցությամբ ավարտել է Ռուսաստանի միջազգային կապերի համալսարանը՝ ստանալով տնտեսագիտության ոլորտում բակալավրի աստիճան, սովորել է հաշվապահություն, բիզնես մարքեթինգ և աուդիտ Երևանի Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանում, ինչպես նաև ուսուցում է ստացել Ուրալյան պետական հանքարդյունաբերության համալսարանում՝ ստանալով հաշվապահի որակավորում հանքարդյունաբերության ոլորտում։
Մերին զբաղվում է Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, պետական կառավարման թվայնացման և միջազգային ընկերություններում կառավարման ոլորտի գիտական հետազոտություններով:
Մերիի մասնագիտական փորձը ներառում է աշխատանք միջազգային և ռուսական աուդիտորական ընկերություններում, ինչպես նաև «Էկո-Ագրո» գյուղատնտեսական ընկերությունում, որտեղ նա մշակել և իրականացրել է դրամաշնորհային ծրագրեր և համակարգել վաճառքը տարածաշրջանում:
Մերին նաև «GRIGORIAN GROUP»-ի հիմնադիրն ու ղեկավարն է, որը զբաղվում է խորհրդատվությամբ, բիզնես գործընթացների օպտիմալացմամբ և բիզնեսի թվայնացմամբ։

Meri Grigoryan was born in Armenia and raised in Russia. She is an entrepreneur and economist with over seven years of experience in auditing, business marketing, and project management.
Meri graduated with honors in Economics from the Institute of International Relations in Yekaterinburg, pursued studies in Accounting, Business Marketing, and Auditing at Mesrop Mashtots University in Yerevan, and received specialized training in accounting and economics for the mining industry at Ural State Mining University.
Her research focuses on Armenia's socio-economic development, the digital transformation of public administration, and management within international companies. As the founder and CEO of GRIGORIAN GROUP, she specializes in consulting, business process optimization, and business digitalization.
Meri’s professional background includes roles at international and Russian auditing firms, as well as at the agricultural company Eco-Agro, where she successfully developed and implemented grant projects and managed regional sales.