Վահագն Միքայելյանը ծնվել է Երևանում, մեծացել Ռուսաստանի Սամարա քաղաքում։ Նա ստացել է մասնագետի աստիճան Տոլյատինսկի պետական համալսարանում՝ գեղարվեստի և դիզայնի ամբիոնում։
Վահագնը ճարտարապետ և ինտերիեր դիզայներ է։ Հիմնադրել և ղեկավարում է «VM Architects» ստուդիան, որն իրականացնում է առանձնատների և ինտերիերի նախագծման աշխատանքներ՝ միջազգային մակարդակով։
Վահագնը ընդգրկված է Ռուսաստանի 100 լավագույն դիզայներների շարքում, ունի հրապարակումներ, ցուցադրություններ և մրցանակներ ողջ աշխարհում։
2021 թվականից նա նաև հանդիսանում է «VM Gallery»-ի գեղարվեստական ղեկավարը՝ նախագծում և ստեղծում է յուրօրինակ կահույք, որը միաձուլում է արվեստն ու դիզայնը։

Ваагн Микаелян родился в Ереване, вырос в Самаре, Россия. Степень специалиста получил в Тольятинском государственном университете на факультете изобразительного искусства и дизайна.
Ваагн — архитектор и дизайнер интерьеров. Основатель и руководитель студии «VM Architects», выполняющей работы по дизайну домов и интерьеров на международном уровне.
Ваагн входит в число 100 лучших дизайнеров России, имеет публикации, выставки и награды по всему миру.
С 2021 года он также является художественным руководителем VM Gallery, проектируя и создавая уникальную мебель, сочетающую искусство и дизайн.
Рабочее место в рамках программы «iGorts» - Аппарат главы административного района Кентрон мэрии Еревана.