Ես Էդգար Հարոյանն եմ, 28 տարեկան։ Ծնվել եմ Գյումրիում և արդեն ավելի քան 17 տարի բնակվում եմ Ֆրանսիայի Տուլուզ քաղաքում։
Ստացել եմ կրթություն կառավարման և ֆինանսների ոլորտում և զբաղվում եմ ձեռնարկատիրությամբ։ Ինձ համար միշտ կարևոր է եղել պահպանել հայկական ինքնությունը և լեզուն։ Ակտիվ մասնակցությամբս համայնքային միջոցառումներին՝ 2023 թվականից ընտրվել եմ Տուլուզի հայկական ընկերակցության փոխնախագահ։
Լինելով տարածաշրջանում միակ հայկական կազմակերպությունը, մեր համայնքը միասին փորձում է զարգացնել և տարածել հայկական մշակույթը՝ իրականացնելով կրթական, մշակութային և սոցիալական նախաձեռնություններ։ Այս բոլոր ծրագրերի նպատակը սերունդների ինքնության պահպանությունն է և միաժամանակ ֆրանսիացի հասարակությանը ծանոթացնելը հայկական մշակույթին։
Որպես Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան՝ իմ նպատակն է խթանել Հայաստան-Սփյուռք կապերի խորացումը, ներգրավել երիտասարդներին և իրականացնել ծրագրեր, որոնք կհարստացնեն մեր հայրենիքի և սփյուռքի միջև փոխադարձ համագործակցությունը։

My name is Edgar Haroyan, I am 28 years old. I was born in Gyumri and have been living in Toulouse, France, for more than 17 years.
I studied management and finance, and today I am engaged in entrepreneurship. From the very beginning, preserving my Armenian identity and language has been a core priority for me. This commitment led me to become actively involved in the community, and in 2023 I was elected Vice President of the Armenian Association of Toulouse.
As the only Armenian organization in the region, our association works to preserve Armenian identity and traditions through cultural, educational, and community initiatives, while also sharing Armenian culture with French society.
As a Diaspora Youth Ambassador, my goal is to strengthen the bonds between Armenia and the diaspora, encourage youth participation, and promote projects that foster cooperation and mutual understanding.