Ես Անի Գրիգորյանն եմ՝ ծնված և մեծացած Իսպանիայի Ալիկանտե քաղաքում։
Հայերեն գրել և կարդալ սովորել եմ Ալիկանտեի Շառլ Ազնավուրի անվան կիրակնօրյա դպրոցում, որտեղ այժմ աշխատում եմ որպես ուսուցչուհի։
Սովորում եմ Ալիկանտեի պետական համալսարանում և ապագա մանկավարժ եմ։
Ներկայում անդամակցում եմ հայկական միությանը, որի նպատակն է ոչ միայն համախմբել համայնքի անդամներին, այլև խթանել մշակութային ու կրթական գործունեությունը։ Համարում եմ, որ սա հայապահպանության ամենակարևոր հիմքերից մեկն է։
Համագործակցելով համայնքի ղեկավար Հասմիկ Քոչարյանի և կիրակնօրյա դպրոցի անձնակազմի հետ՝ կազմակերպում ենք բազմաթիվ միջոցառումներ, համաժողովներ, ամառային ճամբարներ և ավարտական հանդիսություններ։ Մեր գործունեության գլխավոր նպատակն է պահպանել հայ ինքնությունն ու մշակույթը օտար երկրում։

Меня зовут Ани Григорян, я родилась и выросла в испанском городе Аликанте. Я научилась писать и читать по-армянски в воскресной школе имени Шарля Азнавура в Аликанте, где сейчас работаю учительницей.
Я обучаюсь в Государственном университете Аликанте и готовлюсь стать педагогом.
В настоящее время я являюсь членом армянской общины, целью которой является не только объединение членов общины, но и стимулирование культурной и образовательной деятельности. Я считаю, что это один из важнейших факторов сохранения армянской идентичности.
В сотрудничестве с руководителем общины Асмик Кочарян и персоналом воскресной школы мы организуем многочисленные мероприятия, конференции, летние лагеря и выпускные торжества. Основной целью нашей деятельности является сохранение армянской идентичности и культуры в чужой стране.