Ես Անի Գրիգորյանն եմ՝ ծնված և մեծացած Իսպանիայի Ալիկանտե քաղաքում։
Հայերեն գրել և կարդալ սովորել եմ Ալիկանտեի Շառլ Ազնավուրի անվան կիրակնօրյա դպրոցում, որտեղ այժմ աշխատում եմ որպես ուսուցչուհի։
Սովորում եմ Ալիկանտեի պետական համալսարանում և ապագա մանկավարժ եմ։
Ներկայում անդամակցում եմ հայկական միությանը, որի նպատակն է ոչ միայն համախմբել համայնքի անդամներին, այլև խթանել մշակութային ու կրթական գործունեությունը։ Համարում եմ, որ սա հայապահպանության ամենակարևոր հիմքերից մեկն է։
Համագործակցելով համայնքի ղեկավար Հասմիկ Քոչարյանի և կիրակնօրյա դպրոցի անձնակազմի հետ՝ կազմակերպում ենք բազմաթիվ միջոցառումներ, համաժողովներ, ամառային ճամբարներ և ավարտական հանդիսություններ։ Մեր գործունեության գլխավոր նպատակն է պահպանել հայ ինքնությունն ու մշակույթը օտար երկրում։

My name is Ani Grigoryan, and I was born and raised in Alicante, Spain.
I learned to read and write in Armenian at the Charles Aznavour Sunday School in Alicante, where I now work as a teacher.
I’m currently studying at the University of Alicante and preparing for a career in education.
I’m also an active member of the local Armenian Association, which not only brings our community together but also promotes cultural and educational initiatives, something I believe is vital for preserving our Armenian identity.
Together with our community leader, Hasmik Kocharyan, and the Sunday School team, we organize various events, conferences, summer camps, and graduation ceremonies. Our shared mission is to preserve and promote Armenian identity and culture while living abroad.