Ադելինա Տերտերյանը ծնվել և մեծացել է Ռուսաստանում։ 2024 թվականին գերազանցությամբ ավարտել է Սոչիի պետական համալսարանը՝ ստանալով բակալավրի աստիճան «Պետական և համայնքային կառավարում» մասնագիտությամբ։
Նա հանդիսանում է Ռուսաստանի Անապա քաղաքի Սուրբ Գևորգ եկեղեցու երիտասարդական կազմակերպության ատենապետը։ Ադելինան նաև թեմի երիտասարդական կազմակերպության խորհրդի անդամ է։ Ղեկավարում է մամուլի ծառայությունը և համակարգում Անապայի հայկական եկեղեցական համայնքի սոցիալական հարթակները։ Շատ ակտիվ գործունեություն է ծավալում ինչպես ծխական, այնպես էլ համայնքային կյանքում։
2023 թվականից ղեկավարում է Սուրբ Գևորգ եկեղեցու երիտասարդական կազմակերպության պատվիրակությունը։
2024 թվականին մասնակցել է Birthright Armenia ծրագրին, որի շրջանակում համագործակցել է «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի, ինչպես նաև AGBU, Repat Armenia և Artbox Armenia կազմակերպությունների հետ։
«իԳործ» ծրագրի շրջանակում աշխատում է «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտում։

Аделина Тертерян родилась и выросла в России. В 2024 году с отличием окончила Сочинский государственный университет, получив степень бакалавра по специальности «Государственное и муниципальное управление».
Она является председателем молодежной организации церкви Святого Георгия города Анапа (Российская Федерация). Аделина также входит в состав совета епархиальной молодежной организации. Руководит пресс-службой и координирует работу социальных платформ армянской церковной общины Анапы. Ведет активную деятельность как в приходской, так и в общественной жизни.
С 2023 года возглавляет делегацию молодежной организации церкви Святого Георгия.
В 2024 году приняла участие в программе Birthright Armenia, в рамках которой сотрудничала с Научно-исследовательским институтом древних рукописей имени Месропа Маштоца (Матенадаран), а также с организациями AGBU, Repat Armenia и Artbox Armenia.
В рамках программы «iGorts» работает в Научно-исследовательским институтом древних рукописей имени Месропа Маштоца (Матенадаран).